Jaroslav Stodola: Hromotluk – trouba ve službách sadistické zfetované dominy. Udělal všechno, co mu řekla včetně vražd. Řetězy a rány bičem jako „sladká“ odměna

Jaroslav Stodola: Hromotluk – trouba ve službách sadistické zfetované dominy. Udělal všechno, co mu řekla včetně vražd. Řetězy a rány bičem jako „sladká“ odměna
Popisek: Jaroslav Stodola
16 / 08 / 2018, 18:00

Jaroslav Stodola (1966) potkal poprvé svou osudovou lásku Danu Bábikovou (1970) na vesnické zábavě v roce 1988 ve vesnici Slavošov u Kutné Hory. Jemu bylo 22, jí 18. Chodili spolu měsíc, pak se ale jejich cesty rozdělily.

Sousedé popisují Stodolu jak dobráka a samotáře, který měl rád pivo, a když na to přišlo, uměl vzít i za práci. Občas něco ukradl, a šel na chvíli do chládku. V hospodě mu říkali Jaroušku.

Kdyby nepotkal Danu jeho život by se odvíjel v poklidu. Občas by něco ukradl nebo se popral v hospodě, šel si sednout, pak by nějaký čas pracoval - a tak pořád dokola. Byl by z něj zřejmě “takový normální recidivista”, ale třeba i hodný táta, pokud by potkal tu pravou. Nepotkal.

Dnes sedí ,,dobračisko“ Stodola doživotně ve vězení za brutální vraždy osmi důchodců.

Dana Bábiková byla z jiného těsta. Divoká, nespoutaná, všehoschopná, na prvním místě její hierachie byly peníze. Poprvé otěhotněla v 15 letech na Slovensku. Záhy se rozvedla a zase vdala.

psali jsme: Herec Jiří Schmitzer: Tři roky natvrdo za zabití z nedbalosti. Boxoval, aby se neupil. Pomsta šílené matky

S druhým manželem, podnikatelem z Kladna, se odstěhovala do Kanady, kde se živila jako barová tanečnice a prostitutka. Tehdy začala brát prášky – a čím dál víc. Tehdejší manžel se vrátil do Čech, ona zůstala za mořem nahá u tyče. Nebyla to žádná krasavice, ale zřejmě byla pružná a ochotná.

V roce 1997 se už jako rozvedená po problému s pracovním povolením vrátila do Čech a jak to v podobných případech bývá – k mamince. Ta bydlela pořád ve Slavošově, kde žil i trouba Stodola a pracoval v nedalekém Trhovém Štěpánově.

Dana a Jaroslav si záhy připomněli dávnou známost ze vesnické zábavy a dali to do kupy. „Tehdy jsem brala stilnox, rohypnol, pak tam byl erivetrol, anafralin a protazin,“ vypověděl Dana Stodolová. Stodola jí její prášky pomáhal shánět.

Svatba byla skromná. Potřetí už to zkrátka není ono a navíc neměli pěnez nazbyt. Stodolová byla navíc zvyklá na „kanadský standard“. Aby si jí Jaroušek udržel, musel pro to něco udělat.

psali jsme: Herec Jan Révai: Vykrádal auta a přepadl benzinovou pumpu s pepřovým sprejem v ruce. Ve vězení byl dva roky, během kterých posiloval, tančil a dával si pozor ve sprše

S nápadem na rychlé rešení jejich mizerné ekonomické situace přišla protřelá Dana – prý ji to napadlo v čekárně u psychiatra, kam si přišl pro svou dávku rohypnolu. Loupit začali v roce 2001, to už bral i Stodola.

K první vraždě došlo tak nějak samo. Místního lichváře okradli o 160 tisíc a nechali svázaného v domě. Byl nalezen o dva dny později v tak zuboženém stavu, že záhy zemřel v nemocnici.

Také druhá vražda byla zpackaná. Stodola šel původně loupit – k sousedovi. Na obličeji měl Stodola punčochu a na hlavě paruku. Protože přes punčochu špatně viděl, soused – důchodce se s ním začal prát. Za normálních okolností by ho Stodola (tehdy 35), který má skoro dva metry, snadno přemohl. Takhle mu soused strhl punčochu a Stodola ho v panice uškrtil.

Jak tam tak důchodce ležel mrtvý, Svobodovi hráblo. Odnesl nebožtíka do postele, rozsestavil okolo něj hořící svíčky a utekl. Od jedné svíčky chytil ubrus, pak stůl a nakonec celý dům. Policie případ uzavřela jako sebevraždu.

Následovaly další vraždy, jejichž společným momentem byl fakt, že Stodola byl sice velký, ale hbitý –zamykal domy zevnitř a ven se protáhoval okénkem, většinou záchodovým. Tento jednoduchý trik mátl policii a sváděl jen na stopu sebevraždy v domě zamčeném zevnitř. Celkem si Stododolovi nakradli asi 400 tisíc korun.

psali jsme: Zpěvačka Hana Hegerová: Půl roku v kriminále kvůli zpronevěře závratné částky. Kvůli penězům Karla Gotta jí hrozilo až deset let

Policii začalo být podezřelé, že je nějak moc mrtvých v obci Slavošov a okolí, a to během pouhých dvou let. Stodolovým navíc utekla ze sklepa přepadeného domu oběť, která je oba popsala. Jaroušek byl jako místní mezi podezřelými, protože už seděl. V tu dobu už toho měl navíc plné zuby, pokusil se o sebevraždu předávkováním prášky své ženy.

Při vyšetřování si hrál na rytíře a vzal všechny vraždy na sebe. Když ale u soudu viděl, že jeho žena lže jako když tiskne, svou výpověď změnil. Ukázalo se, že Svobodová vraždila také, a to nejméně jednou, když umlátila důchodkyni tyčí.

Podle psychlogů navíc vše nasvědčovalo tomu, že Stodolová pod vlivem prášků akce nejen organizovala, ale také přinutila svého muže vraždit. Ten ji zřejmě považoval za svou panovnici a udělal by pro ni všechno. Podle jeho výpovědi na něm jeho žena praktikovala sado-masochistický sex, bila ho a ponižovala. Časem ji to ale přestalo bavit, tak si ho už jen tak vodila.

Rozvedli se v nepřítomnosti v roce 2006 dva roky po rozsudku, který je oba poslal na doživotí za mříže.

 

Autor: hop

Tagy článku