Jdeme dolů, nemáme palivo, pomozte nám! Prosil zoufalý pilot o pomoc těsně před zřícením brazilského letadla

Jdeme dolů, nemáme palivo, pomozte nám! Prosil zoufalý pilot o pomoc těsně před zřícením brazilského letadla
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: havárie letadla
30 / 11 / 2016, 19:00

Po tragickém zřícení brazilského letadla, které havarovalo v Kolumbii, a při němž přišlo o život 76 lidí, jsou k dispozici přepisy hovorů mezi pilotem letounu a letovým dispečerem

Z nich vyplývá, že pilot byl těsně před zřícením stroje v zoufalé situaci a prosil o pomoc. Letoun s brazilským fotbalovým týmem na palubě se zřítil cestou z Bolívie v Kolumbii a měl mít problémy s elektřinou, či mu mohlo dojít palivo, jak naznačil pilot letounu Miguel Alejandro Quiroga Murakami.

Jeho slova slyšel kromě letového dispečera také druhý pilot Juan Sebastian Upegui, Podle něho měl Murakami těsně před zřícením stroje pronést tato slova: ,,nemáme žádné palivo, elektřina totálně selhala, řítíme se dolů, pomozte nám!"

Murakami měl také podotknout, že nefunguje GPS a neví, co se právě děje.

 

Vyšetřovatelé zatím intenzivně pátrají po příčině tragické nehody. Pravděpodobná varianta kromě toho, že letadlu mohlo těsně před zřícením dojít palivo, je právě vypadnutí elektřiny v letadle, neboť ten den zasáhly Kolumbii silné bouřky a déšť. Tomu by i odpovídal přepis hovoru mezi pilotem a letovým dispečerem.

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.