Je al-Káida znovu v Afghánistánu? Podle listu Daily Telegraph ano

Je al-Káida znovu v Afghánistánu? Podle listu Daily Telegraph ano
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Afghánistán
23 / 05 / 2016, 19:15

Daily Telegraph ve své zprávě tvrdí, že teroristická síť al-Káida znovu operuje v jižním Afghánistánu.

Podle listu Daily Telegraph, který se odkazuje afghánské bezpečnostní autority, je teroristická organizace al-Káida znovu přítomná v jižním Afghánistánu. Tam dříve podnikala své operace proti svým ,,nepřátelům". Podle Daily Telegraph se už připravuje na nové útoky proti Západu.

Al-Káida se měla přemístit do jižního Afghánistánu, kde vzniklo jakési mocenské vakuum po odchodu amerických a spojeneckých vojáků z oblasti v roce 2014.  Jednotlivé buňky organizace pak mají působit kolem jihoafghánského města Kandahár.

Daily Telegraph informuje, že afghánské bezpečnostní autority věří, že návrat al-Káidy do Afghánistánu je nejnovějším krokem k tomu, aby bylo znovu etablováno její mocenské postavení po smrti jejich vůdce Usámy bin Ládina v roce 2011. Ten byl zabit elitními jednotkami Navy SEALs 2. května v Pákistánu.

Kromě toho, že al-Káida má údajně znovu své buňky operující v jižním Afghánistánu, se má za to, že disponuje okolo 150 svých bojovníků v Sýrii a také neznámým počtem jednotek v Jemenu, který má být podle analytiků jejím hlavním útočištěm.

Zdroj: telegraph.co.uk, foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace