Je libo dron se slavnou značkou Kalašnikov?

Je libo dron se slavnou značkou Kalašnikov?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Nové portfolio Kalashnikov Concern
09 / 03 / 2015, 19:15

Největší ruský výrobce automatických zbraní, Kalashnikov Concern kupuje společnosti na výrobu lodí a UAV. Tento krok oznámili na letošním veletrhu IDEX show, a je jednou ze součástí nové strategie pro rozvoj do roku 2020.

Kalashnikov Concern získal kontrolní podíl ve výši 51 procent ve společnosti Zala Aero, která se zabývá vývojem bezpilotních systémů.

"Kalashnikov Concern a ZALA Aero plánují vyvíjet a vyrábět bezpilotní prostředky, mobilní a pozemským stanice řízení," řekl Alexej Krivoruchko CEO společnosti Kalashnikov Concern.
"Naším hlavním produktem bude výzvědné bezpilotní letouny, vrtulníků a aerostaty (balony a vzducholodě). Rozhodnutí o koupi kontrolního podílu v Zala Aero a rozšířit tak naši produktovou řadu, bylo provedeno jako součást strategie pro rozvoj podnikání do roku 2020, a jak součást procesu rozvoje nových sektorů na našem trhu. "


Společnost také koupila 51 procent akcií Euroyachting Rybinskaya Shipyard Group, která vyrábí mimo jiné lodě pro vyhledávání a záchranu osob, nebo zábavní jachty.

"Klíčovým úkolem nové strategie rozvoje koncernu Kalashnikov do roku 2020 je rozšíření produktové řady, a tak bylo rozhodnuto získat 51 procent akcií loděnice," řekl Krivoruchko. "Kalashnikov plánuje vyvíjet a masově vyrábět vojenské a civilní čluny, podpořit kompletní životní cyklus výrobků, od vývoje až po recyklaci."

Výrobky loděnice nyní ponesou světoznámé jméno Kalashnikov.

Vzhledem k sankcím nesmí Kalashnikov vyvážet své výrobky do USA a musí se tedy dívat po nových trzích a nových produktech. V prosinci 2014 investovala společnost téměř 400 000 dolarů do kampaně na rebrand značky a nové logo.

Zdroj: RT, Kalashnikov Group

Tagy článku