Je možné, aby Evropa nezažila alespoň týden multikulturní obohacení?

Je možné, aby Evropa nezažila alespoň týden multikulturní obohacení?
Autor: redakční databáze|Popisek: muslimové
10 / 08 / 2016, 10:00

Teroristické útoky paralyzující Evropu jasně dokazují, že teorie tzv. multikulturalismu je mrtvá.

KOMENTÁŘ

Zdánlivě provokativní otázka, která je však děsivou realitou těchto dní. Příznivci multikulturalismu ještě dnes argumentují tím, že migrační krize, uprchlíci a radikální islám může znamenat všestranné kulturní obohacení Evropy. Nejen že se příznivci multi kulti teorie nevyléčili z iluzí, ale i potom, jaké peklo dnes Evropa zažívá, trvají tvrdošíjně na tom, že ,,inženýři a doktoři" (rozuměj ekonomičtí migranti) nám stále mají co dát. Jenže kdo byl skutečně z oněch několika migračních vln skutečně ,,doktor nebo inženýr"? To už nám tito lidé jaksi neřeknou.

Zastánci multikulturalismu zřejmě poslední měsíce spali. Jinak by totiž viděli, že od těch, od nichž očekávali plynulé začlenění do evropské společnosti, se naopak dočkali mačetových, bombových, kamionových a dalších podlých útoků. Nechuť a neochota těchto lidí se stát plnohodnotnou součástí společností je dnes už tak evidentní, že už to snad vidí i slepý.

Pokud dojde k nějakému teroristickému útku, jak názorně vidíme v případě Francie či Belgie, je to vždy ,,útok duševně nemocných lidí". Stoupenci multi kulti teorie nejsou schopni uznat, že za to může právě migrační krize, s níž se dostalo zcela prokazatelně do Evropy násilí, teror a útoky na nevinné lidí. Argument je v tomto případě jasný: před migrační vlnou k těmto útokům nedocházelo. Těchto individuí bylo totiž v Evropě skutečně poskrovnu.

Problém je v idealistickém (ideálním) pohledu na tyto lidi ze strany tzv. sluníčkářů a neziskových organizací. Oni na ně primárně pohlížejí jako na chudáky, kterým musí být stůj co stůj pomoženo. Nerozumějí už vůbec tomu, že oni tuto pomoc odmítají, protože se do evropské společnosti začlenit nechtějí. Jejich víra (obvykle muslimská) tomu zkrátka vždy bude bránit.

Jak vidno, koncept multikulturalismu, který byl v uplynulých několika letech skloňován ve všech pádech, je zkrátka mrtvý. ,,Obohacení", jehož jsme svědky v podobě Francie a Belgie, je obohacením zvráceným. Bohužel bude zřejmě pokračovat dál v ještě intenzivnější podobě s železnou pravidelností.

Takže, vážení zastánci multikulturalismu, více realismu a méně zaslepeného idealismu!

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace