Je možné, že rodinu Anne Frankové nikdo neudal? Tvrdí to nová studie

Je možné, že rodinu Anne Frankové nikdo neudal? Tvrdí to nová studie
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Anne Franková
17 / 12 / 2016, 16:00

Příběh o židovské dívce a literárně nadané Anne Frankové je široké veřejnosti dostatečně znám. Možná se ale dramatický osud rodiny Frankových odehrál jinak, než je dosud v historických publikacích zaznamenáno.

Muzeum Anne Frankové v Amsterodamu totiž ve své nejnovější studii uvedlo, že rodinu, která se nacházela v zadním traktu jednoho z amsterodamských domů, nemusel někdo udat.

Nacistická okupační správa, která v dobytém Nizozemí fungovala od roku 1940, mohla objevit rodinu při jedné z razií, jež souvisela s vyšetřováním týkající se nelegální práce či falšování přídělových lístků.

 

Muzeum Anne Frankové prohlásilo, že neexistuje spolehlivý nebo přesvědčivý důkaz o tom, že by úkryt Frankových někdo vyzradil. To potvrdil i ředitel muzea Ronald Leopold, přičemž poukázal na to, že je třeba ,,vzít v potaz i jiné scénáře".

Psali jsme: Ručně psaná báseň Anne Frankové byla vydražena za rekordních 140 000 Euro

 

Úkryt rodiny Frankových byl objeven 4. srpna 1944 a rodina byla následně odvlečena do koncentračního tábora. Nadějná mladá autorka Anne Franková zemřela v koncentračním táboře Bergen-Belsen v roce 1945 zřejmě na tyfus.

 

 

Zdroj: apnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace