Je národní povinností znásilňovat ženy v roztržených džínách, prohlásil egyptský právník

Je národní povinností znásilňovat ženy v roztržených džínách, prohlásil egyptský právník
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)
03 / 11 / 2017, 08:30

Bouři nesouhlasu sklidil kontroverzní egyptský právník, který prohlásil, že by mělo být ,,národní povinností" znásilňovat ženy, které nosí roztržené džíny.

Egyptská národní rada pro ženská práva (NCWR) se důrazně ohradila proti známému a kontroverznímu právníkovi, který veřejně prohlásil, že je ,,národní povinností" znásilňovat ženy v roztržených džínách.

psali jsme: Rusa obžalovali ze 729 znásilnění. Z dcer v pěstounské péči si udělal sexuální otrokyně

,,Ženy musejí respektovat samy sebe, aby je mohly respektovat ostatní. Ochrana morálky je důležitější než ochrana hranic v tomto směru," prohlásil Nabih Al-Wahsh v televizní debatě. A vzápětí dodal kontroverzní větu, která vzbudila velkou pozornost a na druhé straně pobouření. Uvedl rovněž, že jeho dcera by si také zasloužila znásilnit, kdyby se rozhodla nosit džíny v této ,,úpravě".

Podle Al-Wahshe ženy, které nosí roztržené džíny, samy podněcují sexuální obtěžování. Al-Wahsh je na veřejnosti známý pro své kontroverzní výroky, nyní to však podle NWCR, která chce řešit celou věc právně, již přehnal. Šéfka NWCR Maya Morsiová tvrdě zkritizovala kontroverzního právníka za to, že podle ní ,,flagrantně nabádá ke znásilnění", čímž také porušuje egyptskou ústavu.

psali jsme: Britská charitativní organizace varuje turistky v Dubaji: "Neoznamujte znásilnění saúdské policii!"

NWCR chystá stížnost adresovanou Nejvyšší mediální radě proti Al-Wahsh a televiznímu kanálu, který umožnil právníkovi, aby pronesl své výroky. Al-Wahsh kontroval tím, že označil NWCR za ,,podezřelé hnízdo", které propagují západní morálku a je zodpovědná za mnoho rozvodů v zemi a ,,destrukci Egypta".

V roce 2013 OSN publikovala zprávu, z níž vyplývá, že 99% žen v Egpytě zažilo nějakou formu sexuálního obtěžování či útoku.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace