Je německá kancléřka Merkelová odpovědná za krizi eurozóny a chaos v EU?

Je německá kancléřka Merkelová odpovědná za krizi eurozóny a chaos v EU?
17 / 03 / 2016, 11:45

Německá kancléřka Angela Merkelová, nejenže ve skutečnosti neposílila evropskou ekonomiku, ale ještě jí uvrhla do chaosu,

Německo nemá pod kontrolou nejen migrační krizi

Volby do zemských sněmů několika spolkových zemí, které se konaly o minulém víkendu a dopadly katastrofálně, se staly předzvěstí toho, že kancléřka může brzy přijít o svůj úřad. „Mnozí budou psát, jaká je to hrozná ztráta. Ve skutečnosti však přivedla Merkelová ekonomiku ke katastrofě. Pokládali ji za velmi kvalifikovaného politika, avšak to se ukázalo jakko nesmysl," uvedl 14. března britský deník The Telegraph.

Merkelová má na svědomí hrozivý pokles konkurenceschopnosti Spolkové republiky. Merkelová dovolila, aby se krize eurozóny vyvíjela nebezpečným směrem. Kromě toho dopustila, aby Velká Británie postupovala směrem k oddělení od EU, a vyprovokovala přitom takovou vlnu hromadné migrace, kterou Německo prostě není schopné ekonomicky zvládnout.

Jejím největším problémem není uprchlická krize, ale fakt, že Merkelová neudělala nic pro urovnání krize eurozóny. Peněžní systém eurozóny je nejméně výkonný ze všech, které kdy byly vytvořeny. Za jedno z možných řešení je návrat k národním měnám. „Co udělala Merkelová? Nic. Odkládala řešení napříště a doufala, že bude všechno v pořádku", napsal The Telegraph.

"Ještě nikdy v Německu nezela tak hluboká propast mezi právem a realitou. Německá vláda překročila hranice. Německo rezignovalo na aplikaci azylového zákona i na ochranu hranic. Zemi hrozí ztráta integrity", říká bývalý předseda německého Ústavního soudu Hans-Jürgen Papier.

Její migrační politika je „strategická chyba obrovského rozsahu". V minulém roce přijalo Německo asi 1,2 milionu uprchlíků. Pro srovnání: Velká Británie jich přijala v uplynulých deseti letech kolem 700 tisíc, a to velmi vážně ovlivnilo ekonomiku země. Německo potřebovat dlouhá léta na to, aby přeorientovalo ekonomiku na sféru služeb a zabezpečilo práci pro nové migranty. „Má-li Merkelová pro to nějaký plán, nechce ho prozradit".

Byla to Merkelová, která vítala všechny uprchlíky s otevřenou náručí a vyzvala i ostatní státy, aby udělaly totéž. Do Německa začaly proudit tisíce uprchlíků a Německo jejich nápor najednou přestalo zvládat. Co udělala Merkelová po několika vlnách migrantů, kteří na její ,,pozvání" skutečně do Německa přišli? Naopak vyzvala k tomu, aby Německo přestalo migranty v masovém měřítku přijímat a vyslovila se pro zavedení kvót na přijímání uprchlíků.

V každém případě, ať už bude jejím nástupcem Merkelové kdokoli, bude sotva horší než ona, a není nic divného na tom, že se od ní voliči odvracejí. Když odstoupí, stav evropské ekonomiky se značně zlepší, uzavírá The Telegraph.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku