Je nutné zavést cenzuru českých médií a zastavit xenofobii a islamofobii

Je nutné zavést cenzuru českých médií a zastavit xenofobii a islamofobii
17 / 06 / 2016, 19:00

Výbor pro média se setkal se zástupci Facebooku a přesvědčoval je o potřebě rychle odstraňovat příspěvky s obsahem xenofobním, islamofobním, a proto nevhodným.

Výbor pro média při Radě vlády ČR pro lidská práva doporučil zavést zákaz a sankce pro rozhlas a televizi za vysílání, které utvrzuje v předsudcích o etnických, náboženských nebo rasových menšinách. Výbor pro média totiž spadá pod Radu vlády ČR pro lidská práva, jejímž předsedou je ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Zdroj: parlamentnilisty.cz

Švédské novinářce byl zablokován Facebook. Zveřejnila video o znásilňování žen uprchlíky

Informaci zveřejnil dnes na svých stránkách server ceska-justice.cz v článku "Vládní výbor pro média navrhuje zákaz a tresty za vysílání náboženských a etnických předsudků"

Kreslit násilníky z Kolína nad Rýnem s černým obočím je neetické

Nevhodným obsahem a utvrzováním v předsudku je ale například také realistické zobrazení Silvestra v Kolíně nad Rýnem, jak vyplývá z výroku rakouské tiskové rady z letošního dubna. Zobrazit muže, v Kolíně nad Rýnem, kteří znásilňují ženy, s černými vlasy a obočím jako Araby nebo Afričany, je neetický stereotyp, uvedla rakouská tisková rada v reakci na titulní stranu prvního letošního vydání vídeňského týdeníku Falter č 1/2016.

Sociální síť Facebook si například už letos v lednu v Německu najala divizi mediální skupiny Bertelsmann, aby za ni sledovala a mazala rasistické příspěvky. Facebook se v Německu potýkal s vlnou kritiky kvůli tomu, že prý nepodnikl dostatečná opatření s cílem projevy nenávisti zarazit.

O problémech s uprchlíky se dál nesmí v Německu mluvit. Kdo promluví, je rasista a xenofob

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace