Je řecký ostrov Lesbos vstupní branou džihádistů do Evropy? Už došlo k zatýkání na letišti.

Je řecký ostrov Lesbos vstupní branou džihádistů do Evropy? Už došlo k zatýkání na letišti.
20 / 07 / 2015, 23:00

Íránský imigrant a údajný příslušník IS se pokoušel dostat do charterového letu spolu s dalšími třemi ženami z Afgánistánu. Předložili padělané bulharské pasy.

Článek je odpovědí na naši otázku, kterou jsme položili už 10. dubna "Řecké ostrovy zaplavují tisíce imigrantů. Jsou mezi nimi i džihádisté?"

51-letý íránský přistěhovalec byl zatčen a zadržen na mezinárodním letišti Mytilene na řeckém ostrově Lesbos. Policie muže obvinila z pokusu o ilegální přechod hranice. 

Řecký ostrov Lesbos okupuje 3000 nelegálních imigrantů. Ti se vzbouřili, musela zasahovat policie

Během výslechu obžalovaný muž údajně sám přiznal svou účast v islamistické teroristické organizaci islámský stát. Vzhledem k přiznání byla informována řecká tajná služba, která zahájila vyšetřování.  

Muž byl zatčen minulý pátek 17. července v poledne na letišti Mytilene spolu s dalšími třemi ženami z Afghánistánu ve věku 15, 18 a 23 let. Všichni se pokoušeli nastoupit na charterové lety do Berlína pomocí padělaných bulharských pasů.

Tři afghánské ženy se okamžitě přiznaly, že získaly padělané pasy od tohoto muže, který prohlašoval, že je koupil v přístavu Pireus. NIS již informovala další evropské agentury, aby zahájily vlastní šetření o zadržených osobách. dělat výzkum na zadržené osoby.

Oficiální server řeckého ostrova Lesbos přinesl informace o tom, že nelegální přistěhovalci, kteří mají dost peněz, obdrží od tureckých pašeráků lidí "dar" v podobě příručky, jakým způsobem se mají domáhat svých práv na území jednotlivých evropských států. Za manuál si údajně obchodníci s lidmi říkají o dva až pět tisíc eur.  

Zdroj: greece.greekreporter.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace