Je Sikorski užitečný idiot, nebo ruský agent? Naznačuje, že za výbuchy Nord Stream jsou Spojené státy

Je Sikorski užitečný idiot, nebo ruský agent? Naznačuje, že za výbuchy Nord Stream jsou Spojené státy
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 09 / 2022, 11:00

,,Nechávám tuto otázku otevřenou," řekl Joachim Brudziński, europoslanec PiS v pořadu „#Jedzimy“, komentující příspěvek Radosława Sikorského. Bývalý ministr zahraničních věcí Donalda Tuska naznačil, že za úniky z plynovodů Nord Stream jsou odpovědné USA.

V pondělí došlo k několika explozím a úniku plynu ze dvou plynovodů Nord Stream v Baltském moři. K úniku došlo na jednom místě na plynovodu Nord Stream 2 jihovýchodně od Bornholmu a na dvou místech na plynovodu Nord Stream 1 severovýchodně od Bornholmu.

Švédská měřicí stanice Národní seismologická síť (SNSN) zaznamenala v pondělí dva těžké podvodní výbuchy v oblastech, kde byly nalezeny úniky.

Europoslanec Právo a spravedlnost Joachim Brudziński o případu hovořil na TVP Info. Upozornil, že informace o úniku a explozích se rozšířily v den otevření plynovodu Baltic Pipe. Podle názoru politika může jít o „další pokus o zastrašení mezinárodního mínění“ ze strany Ruska.

Politik připomněl, že Rusové si již „dokonale hráli s po sobě jdoucími německými vládami kancléře Gerharda Schrodera a Angely Merkelové.

Jak řekl Brudziński, tento „postsovětský medvěd, Putinovo Rusko neustále ukazuje své drápy“. A buď civilizovaný svět kývne Putinovi, nebo budou tyto drápy odříznuty, poznamenal.

Brudziński také odkazoval na twitterový vstup europoslance a bývalého šéfa polské diplomacie Radosława Sikorského, který naznačil, že odpovědnost za úniky z plynovodů Nord Stream nesou Spojené státy.

Užitečný idiot nebo ruský agent? Nechávám tuto otázku otevřenou, řekl.

Doufám, že je to tzv alkotweet. Na tuto otázku nemohu jednoznačně odpovědět, protože nemám důkazy, že by v tomto tweetu bylo něco víc, než jen alkohol vypitý v nadměrné míře jeho autorem.

A jak vypadají odpovědi na Sikorskiho tweet? Třeba takto:

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.