Je špatné tvrdit, že Islámský stát nemá nic společného s islámem, tvrdí canterburský arcibiskup

Je špatné tvrdit, že Islámský stát nemá nic společného s islámem, tvrdí canterburský arcibiskup
Autor: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
19 / 11 / 2016, 13:00

Vlivný canterburský arcibiskup Justin Welby říká, že činy Islámského státu naopak ideologickou souvislost s islámem přímo mají.

Welby ve své řeči v Paříži, kde obdržel čestný doktorát,  vyzval náboženské lídry, aby povstali a přijali zodpovědnost za akce teroristů nejen z IS, které se dějí ve jménu jejich víry.

Dále ve své řeči Welby uvedl, že tito náboženští lídři nemohou jednoduše tvrdit, že činy páchané teroristy z IS nemají nic společného s islámem. Právě naopak. Přirovnal to například k hinduistickým nacionalistům, kteří perzekvují křesťany v jižní Indii, což podle Welbyho samozřejmě má ,,něco" společného s hinduismem.

 

Aby se mohl zefektivnit boj s terorismem a zvlášť s IS, je podle Welbyho nutné, aby lidé po celé Evropě lépe porozuměli náboženství. Tím se usnadní boj s ,,barbarskými skutky terorismu". 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace