Kam až to dopracovala politická korektnost médií

Kam až to dopracovala politická korektnost médií
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: teroristický útok
17 / 04 / 2017, 09:00

V Petrohradu a ve Stockholmu došlo k teroristický útokům a politicky korektní média zase čarují s pojmy.

V Petrohradě i ve Stockholmu zaútočili teroristé, což je sama o sobě velmi smutná událost. Možná ještě smutnější je, že naše politicky korektní média opět informují o petrohradském atentátníkovi jako o někom, kdo vlastně není ani terorista, ale pouhý sebevrah, který chtěl vzít život pouze sobě. O stockholmském teroristovi zas referují naše média jako o Uzbekovi. Že byl muslim (v Uzbekistánu vyznává islám téměř 90% obyvatel), už samozřejmě nepadne jediné slovo. Respektive ani nesmí padnout.

Petrohradského atentátníka pak zkrátka jednoduše označí nejmenovaný server jako sebevraha, a to je prosím vše. Že chtěl zabít co nejvíce lidí, se čtenář z článků ani nedozví. Podobně tomu ovšem bylo i v případě londýnského atentátu, kdy se zmíněný server, ale i jiné prestižní portály doslova předháněly v tom, jak neuvést, že atentát spáchal muslim. Byl to přece Brit jak poleno, že. A mohli bychom zde uvést řadu jiných příkladů politické korektnosti, kterou už je náš mediální rybník smutně proslulý. V případě Stockholmu je pak atentátník vždy Uzbekem a tak dále, a tak dále.

Předně je třeba říct, že atentátníci chtějí zabít co nejvíce lidí, nejsou to tedy žádní sebevrahové, jak se nám snaží namluvit naše objektivní média, ale sebevražedný atentátník. Za druhé se jednalo v případě Petrohradu s největší pravděpodobností o muslima, který ve jménu neexistujícího Alláha chtěl sebou do lepšího posmrtného života vzít co nejvíc lidí. Taková jsou fakta, taková je realita. Cokoliv jiného je, v tomto případě, milá mainstreamová média, hrubé zkreslování faktů.

Už jsem několikrát na tomto místě psal, že politická korektnost vede společnost do záhuby. Stejně to platí i u médií. Čtenáři očekávají objektivní a nezkreslený servis informací, kterého se jim bohužel v našem mediálním rybníku dostává jen poskrovnu. A ani to nevypadá, že by se měl tento tristní stav v následujících letech změnit.

 

psali jsme:

VIDEO: Exploze uvnitř petrohradského metra zabila čtrnáct lidí. Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav

Tagy článku