Je to létající auto, dron či kvadrokoptéra? Neva Aerospace představila karbonové vozidlo budoucnosti

Je to létající auto, dron či kvadrokoptéra? Neva Aerospace představila karbonové vozidlo budoucnosti
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: létající vozidlo
25 / 06 / 2017, 10:30

Společnost Neva Aerospace představila na pařížské aerosalonu létající vozidlo. Jeho design je unikátní, když v sobě kombinuje kvadrokoptéru, čtyřkolku a dron.

Společnost Neva Aerospace představila na tradičním pařížském aerosalonu létající vozidlo. AirQuadOne bude schopný vystoupat do výšky necelého jednoho kilometru (914 metrů) a letět rychlostí až 80 kilometrů v hodině.

Využívá unikátní 3D distribuovaný pohon s elektrickými turbínami. Právě tyto ,,větráky" umožní létajícímu vozidlu optimalizovaný vertikální vzlet a také hladké přistání. Protože stroj s originálním a netradičním designem pohání elektřina, proto je i velmi lehký. Váží pouhých 500 kilogramů.

Jeho tvůrci vozidlo také vybavili nouzovou satelitní komunikaci v případě, že ve vzduchu dojde k neočekávané události.  Ve vzduchu je pak schopen létající stroj vydržet 20 - 30 minut. Bude určen k přepravě jednoho člověka, jehož váha však nemá překročit 100 kilo.

Podle společnosti Neva Aerospace bude AirQuadOne možné využít jak pro osobní dopravu, tak i jako náhradu pro helikoptéry, jeřáby či vozidla pro nejrůznější nouzové situace. Na druhé straně bude také ,,plnit" funkci zábavy, extrémního sportu nebo může doručovat různé zásilky. Vozidlo bude podle Neva Aerospace dodáváno v ,,pilotovatelné" verzi, nebo plně automatizované, které nebude potřebovat řidiče.

Spoluzakladatel Neva Aerospace Robert Vergnes prozradil, že společnost pracovala na AirQuadOne již od roku 2013 a nyní ho chce představit širšímu publiku.

psali jsme:

Budúcnosť plážového boja- americké námorníctvo testuje nové technológie

 

Zdroj: wired.com

Tagy článku