Je v nacistickém vlaku pod Walbrzychem i Jantarová komnata?

Je v nacistickém vlaku pod Walbrzychem i Jantarová komnata?
Autor fotografie: War Thunder|Popisek: Ilustrační obrázek
27 / 09 / 2015, 15:00

Nacistické tunely pro Walbrzychem existují, nové fotografie z radaru ukazují rozsáhlou síť podzemních tunelů, ve kterých by měl být ukryt legendární nacistický vlak s pokladem.

Polští představitelé potvrdili existenci asi 500 akrů tunelů pod městem Walbrzych v jižním Polsku.

Krzysztof Kwiatkowski ze zastupitelstva obce Walim řekl: "Studie potvrzují existenci velkého komplexu tunelů."

Tvrzení obou mužů, kteří oznámili nález vlaku bylo zesměšňováno během posledních týdnů odborníky, kteří uváděli, že je snadné manipulovat s údajnými počítačové obrazy pohřbeného nákladního vlaku.

Ale potvrzení Kwiatkowski, že systém tunelů skutečně existuje, znovu nastartoval zlatou horečku v tomto regionu asi 500 kilometrů od Berlína. Očekává se účast polské armády na vyhledání vlaku, který podle místních obyvatel mířil s nákladem ukradeného zlata a klenotů do Třetí říše. Postupující Rudá armáda ale tento plán překazila a vlak byl prý proto pohřben v podzemí.

Ze zlata, které Němci během 2. světové války ukradli, byly nalezeny zatím jen dvě třetiny.

Minulý týden hledači pokladů Koper a Richter naznačili, že ve vlaku by mohla být ukrytá legendární Jantarová komnata ruských carů.  Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v Kaliningradu; od konce druhé světové války je nezvěstná.

Její cena se odhaduje asi na 200 000 000 liber.

Zdroj: express.co.uk, Daily Mail

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace