Jeden mrtvý po výbuchu plynovodu u v Íránu

Jeden mrtvý po výbuchu plynovodu u v Íránu
Autor: redakční databáze|Popisek: Írán
06 / 08 / 2016, 12:00

Podle místních médií se nejednalo a teroristický čin nebo sabotáž.

Nejméně jeden člověk přišel o život při výbuchu plynovodu blízko íránského města Bandar Ganaveh v provincii Búšehr. Infomovala o tom v sobotu agentura IRNA.

Guvernér města Bandar Ganaveh Ali Paknejad řekl agentuře IRNA, že na místo byly vyslány záchranné týmy a příčina výbuchu plynovodu se zatím vyšetřuje. Podle Paknejada se dostal požár pod kontrolu a nehrozí riziko dalších výbuchů.

Při výbuchu byly kromě jednoho mrtvého nejméně další čtyři lidé zraněni. Aby se zabránilo případnému rozšíření požáru na další oblasti, byly sousední vesnice preventivně evakuovány a byla přijata další bezpečnostní opatření. 

Příčinou výbuchu neměla být podle prvních výstupů místních médií sabotáž či teroristický čin jednotlivce. Plynovod byl odpojen ze systému, aby se požár a plyn uvnitř potrubí dostal pod větší kontrolu záchranářů. 

 

Zdroj: eurasiadiary.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace