Jedete na houby autem? Tak pozor na zloděje!

Jedete na houby autem? Tak pozor na zloděje!
29 / 08 / 2014, 07:46

Houbařům vykradli auta - škoda za 60 tisíc korun.  

 Na Železnorudsku šetří policisté pět vloupání do zaparkovaných vozidel. Ve čtvrtek 28. srpna letošního roku v průběhu dopoledne neznámý pachatel vnikl do vozidel u obce Javorná, u Starého Brunstu a u Gerlovo Huti. Pachatel z vozidel zn. Peugeot, Škoda Octavia, Renault, Hyundai a Volvo odcizil osobní doklady poškozených, dvě navigace, kolečkové brusle, oblečení, platební kartu a finanční hotovost. Celková škoda činí 61 080 Kč. Policie případy šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Doporučení Policie ČR:

Řidiči, zajisté nechcete vlastní neopatrností a nedbalostí podporovat páchání trestných činů – krádeže automobilů a věcí z nich. Pokud se chcete vyvarovat nepříjemnostem, zklamání a zbytečným ztrátám, věnujte pozornost následujícím radám:

Než opustíte zaparkovaný automobil:
- proveďte kontrolu zajištění vozidla – uzavření oken, dveří i zavazadlového prostoru
- neukládejte ve vozidle hodnotné předměty, především na viditelných místech
- uvnitř nezanechávejte rezervní klíče ani doklady
- nezapomeňte na bezpečnostní systémy.
Každý řidič může svým jednáním podstatným způsobem ovlivnit, zda se jeho vozidlo nestane předmětem zájmu zloděje.

Policisté v rámci své činnosti kontrolují i zaparkovaná vozidla v lesních porostech a řeší i případy, kdy majitelé vozidla zaparkují před vjezdem na lesní cestu a v místech, kde je parkování zakázáno. Řidiči se dopouštějí přestupkového jednání a v blokovém řízení může být uložena pokuta do 2 000 Kč. Při porušení zákazu vjezdu do lesa může být podle lesního zákona ve správním řízení pokuta až do pěti tisíc korun. Chceme tímto upozornit občany, že je nutno dodržovat zákaz vjezdu do lesa, který je uveden v zákoně o lesích.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje