Jediný speciální bondovský Land Rover Defender v Česku se bude dražit 20. prosince

Jediný speciální bondovský Land Rover Defender v Česku se bude dražit 20. prosince
Autor fotografie: Autosalon Dajbych|Popisek: Land Rover Defender Bond
09 / 12 / 2021, 14:00

V pondělí 20. prosince od 17 hodin se bude v Autosalonu Dajbych v pražském Motole dražit jedinečný Land Rover Defender Bond Edition. Limitovaná série legendárního off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu Jejího veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů. Z toho je v Česku nyní k dispozici pouze jediný. Pro jedinečnost vozidla zvolil prodejce, Autosalon Dajbych, k jeho prodeji formu aukce, z jejíhož výtěžku bude část určena pro Vojenský fond solidarity.

Vyvolávací cena bondovského Defenderu je 3 688 928 Kč. Zájemce o účast v aukci musí složit jistinu ve výši 77 tisíc Kč. „Očekáváme, že se cena v průběhu aukce vyšplhá podstatně víš. Jeden exemplář, který byl k dispozici v sousední zemi, se vydražil v přepočtu za více než 4,5 miliónu Kč,“ uvádí Tomáš Petrů, marketingový manažer Autosalonu Dajbych.

Aukce bude mít i dobročinný podtext: Významná část výtěžku bude směřovat do Vojenského fondu solidarity vedeného brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou. „Značka LR Defender je od svého vzniku spojena i s vojáky. Naše firma se významně podílí na projektech speciálních vozidel pro elitní složky české armády. Proto jsme se rozhodli v rámci aukce Vojenský fond solidarity podpořit,“ vysvětluje Tomáš Petrů.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu. „Pro některé zájemce může hrát roli i jeho investiční hodnota daná unikátními bondovskými prvky výbavy,“ upozorňuje Tomáš Petrů.

Ty představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi.  I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover.

Informace k aukci:

Aukce proběhne v pražské pobočce Autosalonu Dajbych na adrese Weberova 1234/1a, Praha 5 v pondělí 20. prosince od 17 hodin. Přístup budou mít pouze registrovaní zájemci o aukci a pozvaní hosté.  Součástí aukce bude doprovodný program, na kterém nebudou chybět bondovské drinky.

Bližší informace o aukci naleznete ZDE.

 

AUTOSALON DAJBYCH

Autosalon Dajbych je největší dealer britských značek Jaguar Land Rover v ČR. Zároveň se specializuje na úpravy terénních vozů. Jako prodejce Isuzu, terénních vozů Toyota a výhradní dovozce kvalitních značek off-road příslušenství má servisní i technický tým největší zkušenosti s vývojem terénních speciálů v ČR. V minulosti dodával i další pancéřovaná vozidla českým institucím, například Jaguar XJ a další.

Mezi zákazníky patří ozbrojené složky a policie, složky IZS i civilní odvětví jako například energetika, zemědělství, stavebnictví nebo lesní hospodářství. Společnost Dajbych má pobočky v Plzni a Praze, působí v prodeji, servisu a vývoji terénních a luxusních vozů od roku 1995.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.