Jedna kulka, jeden mrtvý. ,,Kapitán Rambo" kosí islamistické fanatiky ve velkém

Jedna kulka, jeden mrtvý. ,,Kapitán Rambo&quote; kosí islamistické fanatiky ve velkém
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: bojovník Pešmergy
09 / 03 / 2017, 18:00

Příslušník kurdské ozbrojené milice Pešmerga je postrachem islamistů.

Muhammed Ali Karim. Jméno, z něhož mají fanatičtí islamisté oprávněný strach. Dokonce na něho vypsali vysokou odměnu a na sociálních sítích vyzývají k jeho zavraždění.

Karim, který je znám pod přezdívkou ,,Kapitán Rambo", je bojovníkem kurdských milic Pešmerga, který si dal za cíl bojovat s islamisty. A nutno říci, že se mu v tom daří nadmíru dobře. Dokázal zlikvidovat již skoro 300 džihádistů, které trefuje jako sniper obvykle jednou kulkou do hlavy. Jeho heslem je ,,jedna kulka, jedno zabití". Karim si stačil tak za krátkou dobu vydobýt respekt a obdiv jeho spolubojovníků z Pešmergy.

Střílet naučil Karima jeho otec, který rovněž jako příslušník Pešmergy v sedmedesátých a osmedesátých letech bojoval proti režimu Saddáma Husajna. I když žil obávaný sniper krátce v Norsku, vrátil se, aby bojoval v oblasti Kurdistánu s Islámským státem.

,,Od té doby, co Islámský stát napadl mou zemi, tak jsem se vrátil do Kurdistánu, abych bojoval s tímto zlem," říká Karim. ,,Zabíjejí děti, ženy, jsou to zvířata, "dodává pešmergský elitní sniper. To, co dělá Islámský stát, prý nemá nic společného s islámem.

Když zrovna nebojuje s islamisty, snaží se sjednotit znesvářené kurdské skupiny. To považuje za jeden ze svých prvořadých úkolů.

psali jsme:

Video: Kurdští pešmergové likvidují atentátníka z IS

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.