Jedna z nejoblíbenějších knih italských školáků? Mein Kampf, zjistil celonárodní průzkum

Jedna z nejoblíbenějších knih italských školáků? Mein Kampf, zjistil celonárodní průzkum
Autor: Flickr.com|Popisek: Adolf hitler
09 / 12 / 2016, 12:45

Šokující skutečnost zjistilo italské ministerstvo školství, které realizovalo rozsáhlý průzkum, aby podpořilo více četby mezi žáky.

Ministerstvo školství chtělo také vědět, která kniha patří mezi školáky k nejoblíbenějším. Výsledek je ale nemile překvapil. Mezi deseti nejoblíbenějšími knihami, které mají školní děti nejraději, totiž figuruje nejméně u deseti škol Hilterův protižidovský manifest Mein Kampf.

Kniha se ale umístila na předních místech i u středoškoláků, a to například na středních školách v Palermu, Tivoli, Udine či Piacenze. Mein Kampf tedy smutně ,,bodoval" na středních školách ve velkých i malých italských městech.

Alessandro Fusacchia z italského ministerstva školství sice označil volbu žáků jako ,,odstrašující příklad", nicméně řekl, že šlo o jejich svobodnou volbu.

 

Průzkumu se zúčastnilo 3,5 milionu žáků a studentů ze 138 000 různých škol napříč Itálií. Žáci pak volili své nejoblíbenější knihy z 10 000 titulů.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace