Jednodušší přepravu automobilu zajistí hydraulicky sklopný přívěs ADAM

Jednodušší přepravu automobilu zajistí hydraulicky sklopný přívěs ADAM
Popisek: hydraulicky sklopný přívěs ADAM
13 / 09 / 2018, 18:00

Každý rok přináší největší výrobce přívěsů v České republice – společnost Agados – svým zákazníkům novinku, díky které budou mít převoz nákladu zase o něco jednodušší. Už v dubnu byl na veletrhu TechAgro v Brně veřejnosti představen nový přepravník automobilů, hydraulicky sklopný přívěs ADAM, který si u kupujících získal oblibu a během léta se stal hitem. Vyráběn je v několika rozměrech, aby vyhovoval rozdílným potřebám klientů.

Hydraulicky sklopný přívěs ADAM v hliníkovém provedení ložné plochy je velmi multifunkční a využít ho lze nejen k přepravě aut. Celková hmotnost u tohoto typu přívěsů je až 3 500 kg. „V posledních dvou letech se zvyšuje zájem o speciální přívěsy vyrobené na míru, proto jsme přišli na trh s novým modelem přívěsu ADAM. Najíždění na hydraulicky sklopnou korbu je možné pomocí krátkých nájezdů, případně přes zadní nájezdovou rampu. Dodáváme je jako plata nebo i s bočnicemi,“ popisuje přívěs ADAM jednatel společnosti Agados Petr Ostrý.

Vedle přívěsů ADAM patří do sortimentu společnosti univerzální vozíky za auto, stejně jako přepravníky motocyklů a automobilů, skříňové přívěsy nebo profesionální přívěsy s délkou do 10 metrů. „Snažíme se co nejvíce rozšiřovat nabídku vozíků, abychom uspokojili veškeré požadavky zákazníků,“ uvádí Petr Ostrý.

Kromě zmíněných přívěsů pro civilní dopravu jsou součástí portfolia Agadosu i produkty pro armádu a složky integrovaného záchranného systému. V loňském roce firma představila nový typ polní kuchyně – PK4, za kterou získala na brněnském mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky ocenění Zlatý IDET a úspěšná byla i na veletrhu v Bratislavě v kategorii Zabezpečení a ochrana osob – Prix IDEB 2018. Z produktů pro integrovaný záchranný systém nabízí například úpravnu vody, cisternu nebo podvozky pod dieselagregáty. Mezi novinky v nabídce patří mobilní osvětlovací věž nebo mrazicí box.

Společnost Agados prodá ročně asi 30 tisíc vozíků, z toho polovina produkce míří na zahraniční trhy. Nárůst prodejů se každý rok pohybuje okolo 10 procent v závislosti na kondici trhu a typech přívěsů. Meziročně roste i prodej v kategorii speciálních přívěsů na míru.

 

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

 

Tagy článku