Jednotky Pešmerga zachytily dron Islámského státu

Jednotky Pešmerga zachytily dron Islámského státu
Popisek: Ilustrační foto
27 / 05 / 2016, 06:30

(IraqiNews.com) Kirkuk - Ve čtvrtek bezpečnostní zdroj oznámil, že se pešmergským jednotkám podařilo zachytit dron patřící ISIS v jižní části Kirkúku (asi 250 km severně od Bagdádu).

Zdroj uvedl v prohlášení získaném serverem IraqiNews.com: "Dnes, byly pešmergské síly schopny zajmout v centru Daquq District (45 km v jižní části Kirkúku) dron patřící Islámskému státu, když létal nad uzavřeným prostorem mezi Pešmergy a ISIS."

Zdroj, který hovořil pod podmínkou zachování anonymity dodal: "Dron je v dobrém stavu a byl předán příslušným bezpečnostním agenturám."

ISIS ovládá oblasti jižně a západně od Kirkúku již od června 2014.

Zdroj: Iraqi news

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.