Jedny dveře – dva způsoby, jak je otevřít. Nové kombo moduly interkomů 2N zvyšují bezpečnost a pohodlí při vstupu

Jedny dveře – dva způsoby, jak je otevřít. Nové kombo moduly interkomů 2N zvyšují bezpečnost a pohodlí při vstupu
04 / 06 / 2018, 21:00

Dva nové moduly určené pro kontrolu přístupu rozšiřují využitelnost prémiových dveřních interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso a nabízí dvojkombinace technologií pro autentifikaci uživatele při vstupu do kancelářských budov a rezidencí: Bluetooth a RFID nebo dotykovou klávesnici a RFID.

Společnost 2N, největší světový výrobce IP interkomů, dnes představuje dva nové kombinované přístupové moduly nazvané příhodně Bluetooth & RFID čtečka a Dotyková klávesnice & RFID čtečka, které lze připojit do dveřních interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso. Kombinace osvědčených technologií umožňuje zajistit bezpečnost a zároveň pohodlí při vstupu do budov.

Dotyková klávesnice & RFID čtečka – kódem a kartou

Modul Dotykové klávesnice & RFID čtečkykombinuje kapacitní dotykovou klávesnici se čtečkou zabezpečených RFID karet. Multi-frekvenční RFID čtečka umí snímat široké spektrum RFID karet, počínaje nezabezpečenými 125kHz kartami až po zabezpečené 13.56MHz čipy. Umožňuje tak postupný přechod na novější a bezpečnější technologii RFID, aniž by se v budově musely ze dne na den nahrazovat všechny starší karty, což bývá finančně velmi náročné. Navíc je možné použít klávesnici pro přístup přes PIN kód, buď jako alternativu, nebo pro zdvojení úrovně zabezpečení. Díky tomu, že modul nahrazuje dva, respektive tři samostatné moduly, podstatně šetří místo při instalaci a zjednodušuje nastavení interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso.

Bluetooth & RFID čtečka – mobilem a kartou

Druhý modul Bluetooth & RFID čtečky nabízí kromě multi-frekvenční RFID čtečky možnost autentifikace uživatele s pomocí chytrého telefonu s Bluetooth a mobilní aplikací 2N® Mobile Key. Modul umožňuje nastavit různé komunikační vzdálenosti a dva režimy autentifikace: základní, kdy si otevřete stisknutím tlačítka v mobilní aplikaci, nebo režim s vyšším stupněm zabezpečení, kdy stisk tlačítka je nutné ještě potvrdit PIN kódem zadaným v aplikaci. Režim přístupu s použitím RFID karty či mobilního telefonu lze nastavit buď jako alternativu, nebo naopak posílit zabezpečení vynucením dvojité autentifikace. Modul se dobře hodí například do kancelářských budov, kdy dovoluje „tradičním“ uživatelům stále používat RFID karty a zároveň umožňuje pokrokovějším zaměstnancům či lidem z vedení využít chytrý telefon.

Oba dva kombinované moduly dále rozšiřují využitelnost našich kompaktních dveřních komunikátorů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso a najdou své místo u vstupu do kancelářských budov nebo rezidencí a vil. Ať už uživatelé preferují tradičnější způsob zabezpečení přístupu s pomocí PIN kódu či RFID karet, nebo pokrokový s použitím smartphonu, nové moduly umožní nalézt nejvhodnější řešení, “ říká Vít Kovařík, marketingový ředitel společnosti 2N Telekomunikace.

Technické specifikace Bluetooth & RFID čtečky

 • Bluetooth čtečka:
  • Verze: kompatibilní s Bluetooth 4.0 nebo vyšší (BLE)
  • Dosah: nastavitelný (krátký ~ 0,5 m, střední ~ 2 m, dlouhý ~ až do 10 m)
  • Módy: dotek v aplikaci, dvoufaktorová autentifikace (s PIN kódem)
  • Zabezpečení: šifrování RSA-1024 a AES-128
  • Mobilní aplikace: dostupná pro Android 5.0 a iOS 10.0 (a vyšší)
 • Čtečka RFID karet:
  • 125kHz (EM4100, EM4102, Prox)
  • 13.56MHz (ISO14443A, ISO14443B, ISO15693, NFC support)
  • čte i zabezpečené iCLASS® karty s podporou SIO

 Technické specifikace Dotykové klávesnice & RFID čtečky

 • Dotyková klávesnice
  • kapacitní dotyková technologie s vysokou citlivostí
  • pravidelná automatická kalibrace (SmartSense Auto-tunning)
  • nedetekuje falešné doteky způsobené například kapkami vody
  • odolná vůči počasí
  • podsvícení s nastavitelnou intenzitou jasu
  • akustická odezva při každém doteku klávesy
 • Čtečka RFID karet:
  • 125kHz (EM4100, EM4102, Prox)
  • 13.56MHz (ISO14443A, ISO14443B, ISO15693, NFC support)
   • čte i zabezpečené iCLASS® karty s podporou SIO

O společnosti 2N Telekomunikace a.s.

2N je přední evropská firma zabývající se vývojem a výrobou produktů z oblasti ICT a fyzické bezpečnosti. Podle zprávy IHS z roku 2016 je největším světovým výrobcem IP interkomů, významným inovátorem je též v oblasti IP přístupových systémů, IP audia a IP výtahových komunikátorů. Společnost byla založena v roce 1991 v České republice a má sídlo v Praze. Nyní má 2N více než 230 zaměstnanců a pobočky v USA, Velké Británii, Německu a Itálii, disponuje též širokou distribuční sítí po celém světě. V roce 2016 se společnost 2N stala součástí globální skupiny Axis group.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace