Jeffrey Dahmer: Melancholický kanibal, který sloužil v armádě. Pil jako duha a miloval lesní ticho

Jeffrey Dahmer: Melancholický kanibal, který sloužil v armádě. Pil jako duha a miloval lesní ticho
Popisek: Jeffrey Dahmer
29 / 06 / 2018, 18:00

Jeffrey Dahmer byl sériový vrah, který zabil v USA nejméně 17 mužů. Své oběti nejčastěji uspal, poté zardousil a znásilňoval, nakonec je rozřezal a uschoval si ostatky, které často jedl ochucené a upravené. V roce 1992 byl odsouzen na doživotí, ale dva roky po rozsudku ho zabil spoluvězeň.

Na křižovatce zastavuje polonahý, vyděšený muž policejní auto. Od zápěstí jedné ruky mu visí pouta. Jako o překot ze sebe vyrážel, že se údajně stal obětí útoku šílence, který chtěl sníst jeho srdce.

Policisté mu příliš nevěřili, ale nechali se zavést do bytu, ze kterého utekl. Otevřel jim muž bledý tak, jako by dlouhé měsíce nevyšel na denní světlo. Jeffrey Dahmer (31) měl na sobě župan a nejevil žádné známky nervozity. To, co však policisté našli uvnitř, dalece přesahovalo jejich nejhrůznější představy. Bylo 22. července roku 1991.

psali jsme: Oto Biederman: Zavraždil pět bezbranných lidí jehlicí, samopalem, nožem a revolverem. Plnil jen rozkazy, protože chtěl sex

Jeffrey býval tichý chlapec. Jeho rodiče byli v práci úspěšní, doma se však hádali, což později vyústilo v rozvod. Jeffrey byl znám jako melancholický samotář, který tráví spoustu času v lesích. Rád pitval kočky, které nacházel přejeté u dálnice. „Zajímalo mě, co je uvnitř,“ svěřil se později.

Jeho první obětí byl v roce 1978 mladík, kterého vzal tehdy 18letý Dahmer stopem. Pozval ho k sobě domu, pili pivo, bavili se, měli sex. Když chtěl stopař odejít, Dahmerovi to přišlo líto, tak ho praštil do hlavy činkou. Tělo rozřezal, dal do pytle a hodil do strže.

Pak byl pár let klid, což bylo zřejmě tím, že Dahmer investoval veškerou energii do pití. Když mu došly peníze, nechal se naverbovat do armády USA v Západním Německu. V pití však pokračoval, tak ho v roce 1981 propustili.

psali jsme: Ted Bundy: Zamilovaný vrah v lyžařské kukle se zářnou budoucností v politice. Zabil a znásilnil 30 dívek podobných jeho první lásce

Dahmer se vrátil do Ohia. První co udělal, bylo, že vyhledal pytel s rozřezaným tělem stopaře, kterého zabil před třemi roky. Rozmlátil je kladivem a roztrousil po lese. Následovalo několik let, kdy se Dahmer protloukal od milence k milenci, ale nikoho nezabil.

To se změnilo roku 1987 v místním hotelu Ambasador. Dahmer si prý pamatuje jen to, že se probudil a vedle něj ležel mrtvý blonďák s rozdrceným hrudníkem.

Hráze se protrhly a následovala jedna vražda za druhou. Oběti si vybíral v barech pro homosexuály, po nočních klubech, v nákupních střediscích nebo na autobusových zastávkách. Pastí byl jeho byt. Lákal je k sobě pod záminkou, že je bude za úplatu fotografovat, nebo že se budou dívat na video.

Do 22. července roku 1991, tedy dva roky po vraždě blonďáka, zabil Dahmer 15 mužů. Jejich ostatky našli policisté v bytě, do kterého je dovedl muž s pouty. V lednici hlavu. V horním mrazáku tři odřezané ruce, dole byl v ledu uskladněn igelitový sáček, naplněný lidským masem a vnitřnostmi.

psali jsme: Opilec Jaroslav Malý: Bojoval proti komunismu tím, že zabíjel lidi, které si vybral podle telefonního seznamu. Oběsil se ve vězení, protože měl revma

V dalším mrazicím prostoru se nacházela dvě srdce, každé samostatně zabalené v igelitovém sáčku. V rohu našli barel, v němž byla tři lidská torza, naložená v kyselině. V kuchyni objevili naklepané maso z lidského bicepsu.

Jeffrey Dahmer byl uznán soudem duševně zcela způsobilý. Byl vynesen rozsudek odnětí svobody v délce trvání patnácti doživotních trestů. Dahmer si však odseděl jen necelé dva roky.

Ve vězení byl několikrát napaden spoluvězni a roku 1994 ho ve věznici v Portage při úklidu umlátil železnou tyčí při úklidu vězeňských záchodů jeho spoluvězeň a odsouzený vrah Christopher Scarver. Prý aby se pomstil za všechny černochy, které Dahmer zabil.

Dahmerův mozek byl konzervován ve formaldehydu pro budoucí studium.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.