Jen jeden z pětadvaceti britských muslimů věří, že za útoky z 11. září stála Al-Káida

Jen jeden z pětadvaceti britských muslimů věří, že za útoky z 11. září stála Al-Káida
Autor: Flickr.com|Popisek: World Trade Center
02 / 12 / 2016, 16:00

Průzkum uskutečnil think-thank Policy Exchange na vzorku více než 3 000 britských muslimů.

Podle průzkumu 96% muslimů nevěří, že teroristické útoky z 11. září 2001 spáchala teroristická organizace Al-Káida v čele s Usámou bin Ládinem. 

Průzkum uskutečnil think-thank Policy Exchange na vzorku 3 000 britských muslimů.

Podle průzkumu 96% muslimů nevěří, že útoky z 11. září 2001 spáchala teroristická organizace Al-Káida. Tito muslimové naopak důvěřují konspiračním teoriím.

Dále z průzkumu vyplývá, že podle zhruba třetiny respondentů (31%) stála za útoky sama americká vláda. 7% z dotázaných britských muslimů pak věří, že útoky z 11. září byly dílem židovského spiknutí.

Co se týče vztahu k zemi, kde žijí, odpovědělo 93% dotázaných, že cítí ,,silnou náklonnost" k Velké Británii a více než polovina muslimů se chce časem plně integrovat do britské společnosti s nemuslimy ve všech aspektech života.

 Celý dokument v pdf zde.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace