Jen necelá třetina Rusů si přeje pokračovat v syrském tažení

Jen necelá třetina Rusů si přeje pokračovat v syrském tažení
05 / 09 / 2017, 12:00

Polovička Rusů, přesněji 49 procent, je pro ukončení ruské vojenské operace v Sýrii. Pokračovat v tažení si přeje 30 procent dotázaných v průzkumu nezávislého střediska Levada, o kterém dnes informovala agentura Interfax. Zbývající pětina se nevyjádřila.

Skoro třetina dotázaných, 32 procent, se obává, aby se Sýrie nestala pro Rusko "novým Afghánistánem". Dvě pětiny považují takový vývoj za málo pravděpodobný, desetina jej vylučuje.

Z Afghánistánu se sovětská vojska stáhla po devíti letech bezúspěšného válčení. Tato porážka předznamenala pád komunistického režimu a rozpad Sovětského svazu.

Skoro pětina Rusů sleduje situaci v Sýrii podle ankety pozorně, více než polovička tvrdí, že ví, co se v Sýrii děje, zatímco čtvrtina se o dění v blízkovýchodní zemi nezajímá.

V Sýrii od předloňského září ruské letectvo podporuje vládní síly prezidenta Bašára Asada. V bojích v Sýrii podle úřadů zahynulo 34 ruských vojáků. Tato čísla ale nezahrnují ruské žoldnéře, válčící v Sýrii na základě soukromých kontraktů.

Zdroj:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.