Jen sůl a koření: Indický voják natočil svou denní šlichtu a ministr reagoval

Jen sůl a koření: Indický voják natočil svou denní šlichtu a ministr reagoval
Popisek: ilustrační obrázek
10 / 01 / 2017, 18:00

Indický ministr pro domácí záležitosti Rajnath Sing nařídil prověrku poté, co shlédl tři videa o nuznosti stravování indického vojáka chránícího indicko-pákistánské hranice.

 

Tej Bahadur Yadav z pohraniční stráže natočil a posléze postoval videa přiděleného proviantu. Jednalo se mimo jiné o spálený tradiční indický chléb roti a čočku, která podle jeho vyjádření neobsahovala nic jiného než sůl a směs koření tumerik.

„Takhle vypadá kvalitní jídlo, které dostáváme, jak má pak voják plnit svoje povinnosti,“ dotázal se v klipu zveřejněném na jeho facebookovém profilu. Podle něj byla strava natolik špatná, že někteří vojáci šli raději na hlídku hladový. Yadav tvrdí, že se jedná o systémový problém a původ je třeba hledat v korupci důstojníků, kteří kšeftují s proviantem.   

doporučujeme: VIDEO: Ozbrojenci vtrhli na vojenskou základnu v Kašmíru a zabili 17 vojáků

 

Video se okamžitě začalo lavinovitě šířit a vyvolalo mezi Indy bouřlivé reakce. Od pondělka jej vidělo více než osm milionů uživatelů a mnohé komentáře dávaly vojákovi za pravdu. Mezi tweety nechyběl ale ani indický ministr pro domácí záležitosti Rajnath Sing, který si vyžádal urgentní stanovisko indické pohraniční stráže (BSF) a nařídil prověrku.

čtěte také: Indie může vydat na nákup nových stíhaček až 12 miliard dolarů

 

Inspektor indické pohraniční stráže ve snaze uklidnit reakce na twitteru následně uvedl, že se jedná o vojáka, který si často stěžuje a byl kvůli tomu už také převelen na jiné působiště a navíc s ním bylo v roce 2010 vedeno disciplinární řízení. Rovněž náměstek ministra Kiren Rijiju, který na místě udělal kontrolu uvedl, že se setkal pouze s kvalitní stravou.

U nás tlouštící

Zatímco indickou armádu trápí podle výše zmíněného vojína nekvalitní jídlo, česká armáda před pěti lety řešila opačný problém. Z interního průzkumu vzešlo, že z 22 tisíc profesionálních vojáků Armády ČR, trpí každý druhý nadváhou. 3500 pak dokonce obezitou. Pro tyto vojáky neváhal Generální štáb objednat tabletky na hubnutí, přičemž jedna dávka vyšla daňové poplatníky na 700 Kč měsíčně.   

Neklidná hranice

Indicko- pákistánská hranice patří mezi nejostřeji sledované hraniční pásmo, které si nezadá z hranicí mezi Severní a Jižní Koreou. Jablkem sváru je území Kašmíru, na které si oba státy dělají zálusk. V letech 1947 a 1948 vypukla mezi Indií a Pákistánem dokonce válka a výsledkem bylo rozdělení Kašmíru a dvou svazových států Džammú a Kašmír na Indické straně, na pákistánské pak Azád Kašmír a Gilgit - Baltistán. Ke krveprolití došlo naposled loni v září, kdy dva pákistánští vojáci byli zabiti po střetech s jejich indickými protějšky

 

více zde:  Hrozí válka jaderných velmocí? Dva pákistánští vojáci zabiti při střetu s indií...

 

psali jsme:

Indie plánuje utratit 233 miliard dolarů za stíhačky, válečné lodě ...

Indie má problémy s kvalitou ruských Mig-29K

ndie může vydat na nákup nových stíhaček až 12 miliard dolarů

 

 Zdroj: BBC  //www.bbc.com/news/world-asia-india-38566213

 

autor: Jan Blažek

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace