Jeremy Corbyn čelí krizi v Labouristické straně

Jeremy Corbyn čelí krizi v Labouristické straně
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
26 / 06 / 2016, 16:30

Po odchodu Velké Británie je předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn pod tlakem, aby opustil nejvyšší stranický post.

Předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn čelí tlakům na svůj odchod z funkce předsedy strany. Rozpadá se mu jeho stínová vláda, z níž odešli dva jeho členové. Hilary Benna, stínového ministra zahraničí, Corbyn vyhodil sám, protože prohlásil, že v něj ztratil důvěru vést labouristy do dalších voleb.

Brexit bezprostředně zažehl krizi v největší opoziční britské straně. Corbyn se prakticky ihned po vyhlášení výsledků referenda dostal pod tlak svých stranických kolegů. Někteří již otevřeně prohlašují, že jej nechtějí za předsedu. Hilary Benn řekl, že v čele s Corbynem již labouristé nevyhrají nikdy žádné volby, i když je podle Benna Corbyn ,,slušný" člověk, není však lídrem.

Na svůj post expertky pro zdravotnickou oblast také rezignovala další představitelka labouristů Heidi Alexanderová, která souhlasí s Bennem a dalšími, že strana potřebuje ,,skutečného" lídra do dalších voleb. Mnozí Corbynovi spolustraníci mu nyní vyčítají, že udělal málo pro setrvání Velké Británie v EU. Jeho kampaň prý byla neefektivní a i on má podíl na tom, že nakonec došlo k brexitu.

Corbyn však může mít v nadcházejících také jiný vážný problém. Před měsícem měl uvést levicový spisovatel a dlouholetý Corbynův přítel Tariq Ali pro magazín New Yorker, že Corbyn je ,,v úplné opozici proti EU", a pokud by nebyl předsedou labouristů, vedl by kampaň za vystoupení Velké Británie z EU.

Labouristická strana stejně jako celá Velká Británie nyní prožívá velké vnitřní turbulence a není vyloučeno, že nespokojenost straníků nakonec povede ke Corbynově pádu, který měl před brexitem velké politické plány.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace