Jerome Brudos: Sbíral boty i s nohama, do obětí pouštěl proud, aby mu tančily. Zabil a hodil do řeky čtyři dívky

Jerome Brudos: Sbíral boty i s nohama, do obětí pouštěl proud, aby mu tančily. Zabil a hodil do řeky čtyři dívky
Popisek: Jerome Brudos
13 / 07 / 2018, 19:30

Elektrikář Jerome Brudos (1939 – 2006) byl posedlý dámskými botami, sbíral je a některé i s nohama. Zabil a následně zneužil čtyři ženy. V garáži do nich po smrti pouštěl proud, aby „tančily“. Ve vězení strávil 37 let a vydobyl si četné výhody

Brudos kradl už jako kluk dámské boty sousedům a občas bral i spodní prádlo z prádelních šňůr. Do problémů se dostal až v 17 letech, kdy na ulici obtěžoval s fotoaparátem dívku. Když se bránila, srazil ji k zemi a kolemjdoucí na něj zavolali policii.

psali jsme: Beverley Allittová: Zabila čtyři děti a pokusila se o vraždu dalších devíti. To vše za necelé dva měsíce. Třetí nejhorší vražedkyně v dějinách Velké Británie žádá o milost

U psychiatra se svěřil, že má rád dámské boty, spodní prádlo a sen: Unést dívku, zmrazit ji a pak aranžovat do různých sexuálních poruch. Lékaři usoudili, že za jeho fantazie může dospívání a pustili ho.

Záhy se oženil v Oregonu, ale manželka mu nebyla po vůli, tak se zavřel do vlastního světa, který tvořila garáž a půda, kde měl sbírku bot a spodního prádla.

První vraždu spáchal v roce 1968, když u jejich dveří zazvonila studentka (†19) prodávající encyklopedie. Brudos ji praštil do hlavy a odvlekl do garáže. Aby si tam s ní mohl nerušeně „hrát“, poslal rodinu (měli dvě děti) na večeři do restaurace. Zatím v garáži dívku uškrtil, zneužil, uřezal nohu i s botou, uložil do mrazáku a tělo hodil do řeky.

psali jsme: Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Druhou dívku (†23) ,,ulovil" téhož roku na parkovišti, kde se jí porouchalo auto, a potřebovala odvoz. Brudos jí ochotně odvezl do garáže, uškrtil páskem a mrtvé tělo několikrát pohlavně zneužil. Pak jí pověsil na hák a zkoušel, která podprsenka by jí nejvíc slušela. Nakonec jí uřízl prso, vložil do mrazáku a tělo hodil do řeky.

Třetí dívku (†19) unesl začátkem roku 1969 také z parkoviště u nákupního centra, když ji přelstil v převleku za ženu. Jak se později svěřil, unesl ji přesto, že se mu „nelíbily její boty“. V garáži ji fotil nahou, pak ji oběsil na háku. Nakonec jí uřízl oba prsy a tělo hodil do řeky.

psali jsme: Zdeněk Kovář: Postřílel v restauraci osm lidí kvůli manželce, která byla řízená z vesmíru?

Čtvrtou, poslední dívku (†22) unesl pár dní poté z garáží pod nákupním centrem, když ji ošálil falešným policejním odznakem. Pak ji odvezl domů, kde ji nechal svázanou v garáži a šel se navečeřet. Když se vrátil, zabil a sexuálně zneužil. Poté jí mezi žebra strčil dráty a snažil se ji „roztančit“ elektrickým proudem. Tělo pak hodil do řeky.

O tři týdny později vyplavila řeka čtvrté dívky, krátce na to tělo druhé zavražděné. Protože šlo o studentky, policie pátrala na místní univerzitě. Tam zjistila, že místním studentkám volá nějaký muž, který je zve na schůzky. Jedna s ním dokonce šla - a spadla klec.

Brudos se přiznal a dokonce nadšeně popisoval ženské nohy, boty, kalhotky a podprsenky. U soudu hrál duševně chorého, ale dostal doživotí. Ve vězení byl tam 37 let. Za tu dobu si vydobyl mnoho privilegií včetně volného pohybu bez dozoru po věznici, ačkoliv měl zřejmě instalován elektronický čip. Zemřel na infarkt ve věku 67 let.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku