Jeruzalémská buňka izraelských Arabů plánovala teroristické útoky. Inspiroval ji Islámský stát

Jeruzalémská buňka izraelských Arabů plánovala teroristické útoky. Inspiroval ji Islámský stát
Autor: Flickr.com|Popisek: islámský stát
02 / 10 / 2016, 19:00

Izraelská bezpečnostní služba Šin Bet společně s policií sledovala přes měsíc a půl skupinu několika izraelských Arabů. Ta měla provést teroristické útoky proti Izraelcům.

Stopy podle bezpečnostní služby Šin Bet vedly do uprchlického tábora Šu'afat ve východním Jeruzalémě. Šestice izraelských Arabů zde měla plánovat teroristické útoky po celém Izraeli, hlavně však v Jeruzalémě.

Policie je obvinila z toho, že se měli ,,proměnit" v buňku Islámského státu a postupovat podle jeho instrukcí. Cílem útoků měli být převážně Izraelci.

Vyšetřování tohoto případu bylo zprvu tajné a vedlo posléze k zatýkáním, které proběhlo ve třech vlnách. Podle policie stál na vrcholku pyramidy skupiny jakýsi samozvaný náboženský vůdce, k němuž ostatní členové rozprášené buňky vzhlíželi. Tento vůdce měl své stoupence učit výklad z Koránu tak, aby to vyhovovalo výkladu Islámského státu.

 

Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace