Ještě dnes lze vyměnit utrpení národa za nestoudný zisk

Ještě dnes lze vyměnit utrpení národa za nestoudný zisk
Autor: flickr.com|Popisek: Adolf Hitler
13 / 04 / 2017, 09:00

Nakladatelství naše vojsko nabízí kromě standardní nabídky knih také propagační předměty.

Na tom by nebylo nic divného kdyby tyto propagační předměty nezobrazovaly ,,katy" českého národa - Adolfa Hitlera a ,,pražského řezníka" Reinharda Heydricha. Ty se navíc ,,vyjímají" vedle takových velikánů české historie, jako byli T.G. Masaryk či Karel IV.

Historikové, s nimiž jsem měl možnost oohledně této kauzy mluvit, se shodli na tom, že se jedná o propagaci nacismu, proto by měly také konat orgány činné v trestním řízení. Prodej nacistických propagačních předmětů, které má naše redakce taktéž k dispozici, odsoudily ve společném prohlášení Federace židovských obcí, Institut Terezínské iniciativy, Židovské muzeum v Praze a Židovská obec v Praze. Podle nich se jedná o ,,urážku všech, kteří byli nacistickým režimem zavražděni, a projev naprosté neúcty k přeživším a pozůstalým," Nelze než souhlasit a vyjádřit nad konáním nakladatelství opovržení.

Možná horší na tom je fakt, že ředitel nakladatelství Naše vojsko nevidí na hrnku s Hitlerem či tričku s Heydrichem nic zvláštního, natožpak nestoudného a urážejícího. Prý je to poptávka od ,,lidí", jak nám ředitel nakladatelství Emerich Drtina napsal. Jen zřejmě zapomněl naší redakci uvést, z jakého prostředí se tito lidé rekrutují - ve své většině neonacistické či ultrapravicové scény.

Normální člověk, který alespoň trochu zná české dějiny, by si žádný takový propagační předmět nekoupil, to dá rozum. Prodej těchto propagačních předmětů je nejen urážkou a zneuctěním obětí nacistického režimu, je to prodej s lidským utrpením, který nakladatelství vyměnilo za nestoudný zisk.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace