Ještě dnes mnozí komunisté vydávají okupaci za osvobození. Hanba jim

Ještě dnes mnozí komunisté vydávají okupaci za osvobození. Hanba jim
Autor fotografie: screenshot Youtube
22 / 08 / 2018, 09:30

Hanebnou okupaci z 21. srpna 1968 ještě dnes mnozí představitelé KSČM považují vlastně za osvobození od ,,kontrarevoluce". Osvobození, které stálo životy přes stovku československých občanů.

Mnoho komunistů hrdě provolává do světa, že okupace Československa byla nutná, protože vedení KSČ se věci ,,povážlivě" vymykaly z rukou. Vojenský zásah tak umožnil podle nich ,,nutnou" obnovu mocenského monopolu nad společností a zrušení demokratických výdobytků, které byly na Západě úplně běžné.

psali jsme: Před 35 lety byl v ,,neposlušném" Polsku vyhlášen výjimečný stav. Jako obrana proti sovětské intervenci

Samozřejmě čest výjimkám - snad jen Jiřímu Dolejšovi a několika dalším. Jinak naši komunisté ideologicky zamrzli desítky let nazpět. Naprostá většina historiků se shoduje v tom, že Československo bylo přepadeno a okupováno, přičemž byla prolita krev několika desítek československých občanů. Takže jaképak osvobození?

Představitelé KSČM v čele s Vojtěchem Filipem, kteří účelově manipulují s fakty tak, aby smyli vinu ze Sovětského svazu, si zřejmě neuvědomují, že si nikdo cizí vojska (i když tehdy spojenecká) v zemi nepřál, naopak Sovětský svaz a další státy byly brány v ten okamžik jako okupantské.

psali jsme: psali jsme: Měli osmašedesátníci naději na úspěch?

Představitelé KSČM, a opravdu jich není málo, mají ještě tu drzost vydávat okupaci za osvobození. To už není v tomto případě o svobodě názoru, ale o zradě. Takovými lidmi bychom měli svorně pohrdat.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace