Jestli Islámský stát někomu slouží, tak to nejsou muslimové, řekl předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka

Jestli Islámský stát někomu slouží, tak to nejsou muslimové, řekl předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimové
05 / 01 / 2017, 13:00

Předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka se domnívá, že teroristické útoky páchané ve jménu islámu poškozují i muslimy samotné.

,,Terorismus ohrožuje nás všechny, včetně desítek milionů muslimů, kteří žijí v Evropě,"  řekl Sáňka.

Na kongresu Společně proti terorismu vyzval předseda pražské muslimské obce ke společnému postupu proti terorismu. Zároveň apeloval na to, aby nebyla uplatňována kolektivní vina za útoky proti proti všem muslimům. Islámský stát je teroristická skupina, která podle něho zabíjí především muslimy a ničí muslimské památky v Sýrii a v Iráku.

Lidé, kteří se dopouštějí atentátů a páchají je ve jménu islámu, jsou podle Sáňky v otázce víry analfabeti a nelze podle nich soudit všechny muslimy.

,Jestli Islámský stát někomu slouží, tak to nejsou muslimové," prohlásil předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka

 

Zdroj: tyden.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace