Ježíš nebyl ukřižován, řekla muslimská profesorka. Reakce školy studenty šokovala

Ježíš nebyl ukřižován, řekla muslimská profesorka. Reakce školy studenty šokovala
Autor fotografie: flickr.com |Popisek: Ježíš Kristus
30 / 03 / 2017, 13:00

Muslimská učitelka na jedné americké škole prohlásila, že Ježíš Kristus nebyl ukřižován.

Na Rollins College na americké Floridě se odehrál ,,věroučný" spor. Muslimská učitelka Areej Zufariová totiž prohlásila, že Ježíš podle jejího názoru nebyl ukřižován a jeho učedníci nevěřili, že je Bohem. To vzbudilo okamžitě reakci křesťanského studenta, který s tímto tvrzením nesouhlasil. ,,I když je člověk věřící nebo ne, tak si myslím, že i ti, kteří mají omezenou znalost křesťanství, souhlasí, že Ježíš Kristus byl ukřižován a jeho následovníci věřili, že byl Bůh," řekl Marshall Polston, který s názorem muslimské pedagožky otevřeně polemizoval.

Podle Polstona se mu učitelka mstila za to, že nesouhlasil s jejím názorem. Dostal od ní potom průměrné či podprůměrné známky z esejí, které dříve výhradně psal ,,na jedničku". Zufari se rozhodla po slovním sporu se studentem jej nahlásit děkanovi školy a svůj kurz dočasně zrušila. Polston byl za svůj názor dočasně vyloučen ze školy.

Potom, co se začal kurz konat znovu, si Zufariová přinesla ,,na pomoc" knihu o právu šaría. Další z muslimských studentů pak na přednášce prohlásil, že ti, těm, kteří páchají nevěru, gayům a zlodějům by měla být useknuta hlava. Většina studentů se domnívala, že za tento výrok by měla Zufariová dotyčného žáka nahlásit, ale nestalo se tak. Místo toho ho pouze napomenula, aby byl zticha.

Vedle tohoto incidentu, který následoval po kontroverzním výroku Zufariové o Ježíši Kristovi, bylo podmínečně vyloučenému studentovi Polstonovi doporučeno, aby se Zufariovou nepřicházel do kontaktu. Ta si vymínila, že nechce, aby navštěvoval její přednášky. Profesorka dokonce nahlásila policii, že ,,vzpurný" student se znovu v její třídě objevil. To se posléze ukázalo být mylnou informací, protože Polston si měl podle kamerových záznamů kupovat jídlo v bufetu.

 

psali jsme:

Islám je hlavním motorem pronásledování křesťanů ve světě

 

Zdroj: dailycaller.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.