Jihokorejská firma Hyundai Heavy Industries dokončila další útočnou ponorku řady KSS-2

Jihokorejská firma Hyundai Heavy Industries dokončila další útočnou ponorku řady KSS-2
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: KSS-2
28 / 09 / 2017, 10:00

Firma Hyundai Heavy Industries dokončila další, devátou ponorku řady KSS-2 (Typ 214).

Jihokorejská firma specializující se na výstavbu plavidel Hyundai Heavy Industries dokončila další, již devátou útočnou ponorku řady KSS-2 (Typ 214).

 psali jsme: Rusko staví další dvě dieselelektrické ponorky třetí generace pro svou Pacifickou flotilu

Špičková diseselelektrická ponorka pojmenovaná Sin Dol-Seok podle slavného korejského admirála má výtlak 1 800 tun a konstrukčně vychází z německého Typu 214. Sin Dol-Seok, který se začal stavět v roce 2014,  je poslední postavenou ponorkou ze své řady.

psali jsme: Obrovská japonská ponorka měla jako podmořská letadlová loď zlomit vůli Američanů bojovat

Délka plavidla je 65 metrů, šířka 6,3 metrů. Ponorku pohání 2 diesely MTU 16V-396 elektromotor Siemens Permasyn. Sin Dol-Seok se může ponořit do hloubky 400 metrů a může pojmout až 40 mužů posádky. Jeho rychlost činí 12 uzlů na hladině a 20 uzlů pod ní.

Jižní Korea si objednala první ponorky Typu 214 v roce 2014. O dalších šest plavidel pak projevila zájem v roce 2009. Zároveň chce jihokorejské námořnictvo představit už v roce 2020 ponorku řady KSS-3 o výtlaku 3 000 tun.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace