Jihokorejská tanková výsadková loď Nojeokbong byla spuštěna na vodu. Je posledním plavidlem z programu LST-II

Jihokorejská tanková výsadková loď Nojeokbong byla spuštěna na vodu. Je posledním plavidlem z programu LST-II
Autor fotografie: Screenshot YouTube
10 / 11 / 2017, 11:00

Jihokorejské námořnictvo posílilo další válečné plavidlo, tanková výsadková loď Nojeokbong, která vznikla v rámci programu LST-II.

Nojeokbong je nová tanková výsadková loď, která primárně slouží k přepravě vojáků, vozidel a materiálu a jejich výsadku na pobřeží. Na vodu byla spuštěna v loděnicích ve městě Ulsan. Nové plavidlo pojme až 120 mužů posádky.

psali jsme: Do Vietnamu putuje od Ruska třetí fregata třídy Gepard 3.9

Konstrukčně vychází nové jihokorejské plavidlo z koncepce třídy Gojunbong. Nojeokbong je 127metrové plavidlo o výtlaku 4 950 t, které může dosáhnout rychlosti 23 uzlů. Loď je poháněna kombinovaným systémem CODAD. Dosah Nojeokbongu je 8 000 námořních mil. Má dvě přistávací plochy pro vrtulníky a pojme také dva vyloďovací čluny LCM .

Co se týče výzbroje tankové výsadkové lodi, je tvořena 40 mm kanónem NOBONG umístěné ve věži na přídi a disponuje dvěma vertikálními sily pro řízené střely K-VLS. Elektroniku plavidla tvoří hladinový vyhledávací radar SPS-100K a 3D přehledový radar SPS-540K a navigační systém.

psali jsme: Francouzská "digitální" fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt

Plán počítá s tím, že No Jeok, že bude předáno jihokorejskému námořnictvu v listopadu příštího roku a uvedena do služby v roce 2019. V programu LST-II jsou zahrnuty celkem čtyři plavidla, z nichž už tři byly spuštěny na vodu. Právě Nojeokbong má jako poslední vstoupit do aktivní služby v roce 2019. Cílem plavidel v programu LST-II je nahradit válečné lodě o výtlaku 2 600 t v předchozí třídě Gojunbong, respektive programu LST-I.

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace