Jihokorejský prezident nechce jaderné zbraně ve své zemi

Jihokorejský prezident nechce jaderné zbraně ve své zemi
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Mun Če-in
14 / 09 / 2017, 15:00

Jihokorejský prezident Mun Če-in odmítl možnost rozmístění jaderných zbraní na území Jižní Koreje, navzdory nukleárním hrozbám ze strany Pchjongjangu. V rozhovoru s televizí CNN Mun řekl, že takový krok "by mohl vést k jaderným závodům ve zbrojení v severovýchodní Asii".

"Nesouhlasím s tím, že kvůli severokorejské jaderné hrozbě by Jižní Korea měla vyvíjet vlastní atomové zbraně nebo přesunout na své území taktické jaderné zbraně," prohlásil Mun Če-in v dnešním rozhovoru se CNN. Řekl nicméně, že Soul "vzhledem k hrozbě ze strany KLDR potřebuje rozvíjet vlastní vojenské kapacity".

Počátkem tohoto měsíce jihokorejský ministr obrany Song Jong-mu uvedl, že by stálo za to přehodnotit otázku opětovného rozmístění amerických jaderných zbraní na Korejském poloostrově s cílem odstrašit KLDR. S tím ale prezident Mun nesouhlasí.

"Reagovat na severokorejské hrozby tím, že budeme mít vlastní jaderné zbraně, nepřispěje k zachování míru na Korejském poloostrově a mohlo by to vést k jaderným zbrojním závodům v severovýchodní Asii," konstatoval Mun.

Pchjongjang 3. září uskutečnil svůj šestý a doposud nejsilnější jaderný test. Ten následoval po sérii raketových zkoušek. Rada bezpečnosti OSN reagovala tím, že tento týden znovu zpřísnila sankce vůči KLDR.

Jižní Korea v odpovědi na nové severokorejské zbrojní testy dokončila na svém území rozmísťování amerického protiraketového systému THAAD, který prezident Mun dříve kritizoval.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace