Jiný kraj, jiný mrav aneb Multikulti sebevražda Evropy

Jiný kraj, jiný mrav aneb Multikulti sebevražda Evropy
Popisek: V Kolíně nad Rýnem se okolo 300 žen stalo nechtěně součástí silvestrovského povyražení uprchlíků
12 / 01 / 2016, 14:30

Stovky případů sexuálního obtěžování, napadení a okradení německých žen během novoročních oslav, doslova šokují. Aféra rozpohybovala už i kancléřku Angelu Merkelovou, která slíbila přísnější pravidla pro získávání azylu. Kdekdo se nyní vyjadřuje k příčinám takto masivních násilností vůči ženám a řada odborníků se shoduje na jednom – jde zkrátka o konflikt dvou kultur.

Jedné, té naší evropské, ve které se uznává rovnoprávnost pohlaví, a ženy mohou chodit oblékané, jak chtějí, aniž by se tím vystavovaly riziku automatického obtěžování ze strany mužů. A druhé, islámské, ve které jsou ženy na nižším stupni společenské prestiže než muži, oblékají se do šatů, které je zahalují, a jen podání ruky opačnému pohlaví může být podle práva šaría považováno za sexuální akt a je trestáno bičováním.

V této situaci je naprosto s podivem, že příznivci multikulturismu tento potenciální „drobný“ konflikt v budoucím harmonickém společném soužití, přehlížejí. Ještě podivnější je, že ti, kdo se obvykle zastávají a dožadují ženských práv například v oblasti rovného zastoupení něžného pohlaví v politice nebo vedení firem, zarytě mlčí. Svého času bylo slyšet více ochránce zvířat, kteří se snažili upozornit na odlišné zvyky ve stravování asijských přistěhovalců, kteří v našich domácích mazlíčcích vidí „kus žvance“. Ženy se asi propadly pod úroveň domácích mazlíků, a proto teď jejich práva nikdo stejně horlivým způsobem nehájí. Pomineme-li demonstrace Pegidy a podobných uskupení, které ale bohužel stojí na druhém vyhroceném konci pomyslné barikády a prvosignálním rasismem a xenofobií zabíjí i některé racionální myšlenky.

Podle Dana Schueftana, izraelského akademika, bezpečnostního experta a politického poradce několika izraelských premiérů i amerického Kongresu, je politická korektnost nepřítelem svobodné společnosti a Evropa pomalu ale jistě páchá sebevraždu.

„Není to jednoduché, říct jasně a nahlas, že kultura, jež uznává, že ženy jsou rovnocenné lidské bytosti, je nadřazena kultuře, která se k ženám chová jak k dobytku. A že ta druhá kultura není pouze jiná, nýbrž je podřadná vůči té první. Je těžké to říci, protože to je politicky nekorektní,“ říká doslova Schueftan.

Jsou to slova, v atmosféře zvažování každého výroku pod hrozbou nařčení z rasismu, skutečně odvážná, ale stojí za zamyšlení. V Česku je známé rčení, jiný kraj, jiný mrav. Je to rčení, které odkazuje k toleranci vůči jinakosti zvyků. Otázka ovšem je, zda my chceme natolik jiný mrav přijmout a akceptovat a jaké by to mělo následky. Schueftan také trefně říká, že tolerance by měla skončit tam, kde někdo pod záminkou tolerance chce zničit samotný princip tolerance…

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace