Drahoš ztrácí drajv, Topolánek zvyšuje obrátky. Kdo svede ve druhém kole souboj s Milošem Zemanem?

Drahoš ztrácí drajv, Topolánek zvyšuje obrátky. Kdo svede ve druhém kole souboj s Milošem Zemanem?
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Jiří Drahoš
07 / 01 / 2018, 11:00

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nemá zdaleka jisté místo ve druhém kole prezidentské volby, jak všichni očekávají.

Jiří Drahoš v posledních týdnech i podle průzkumů ztrácí drajv. Bývalý premiér a předseda ODS Topolánek mu začíná šlapat na paty a není vůbec jisté, zda bývalý předseda Akademie věd Miloše Zemana doprovodí do druhé kola, jak se všeobecně předpokládá.

psali jsme: Proces řízené sebevraždy vrcholí. Tři důvody, proč se sociální demokracie může stát nevolitelnou stranou

Naopak, nyní se začíná rýsovat šance pro Mirka Topolánka, který se ,,vynořil" v kampani doslova na poslední chvíli. Podle posledních průzkumů má poměrně slušnou šanci se Drahošovi vyrovnat. Ten tak nemá zdaleka své místo ve druhém kole jisté. Spíše se nestrannému pozorovateli zdá, že Drahošova kampaň ztrácí pomalu dech a že svůj vrchol má za sebou.

Topolánek chce naopak mocně finišovat tak, aby měl šanci se přímo, tedy ve druhém kole, se Zemanem utkat. Nelze si také nevšimnout, že Drahoš v posledních rozhovorech působí jako nerozhodnutý kandidát, který nemá jasně ukotvené názory. To je ,,taktika", s níž chce získat co nejvíc voličů, aby si k nějaké voličské skupině naopak nezavřel cestu.

psali jsme: Co Zeman neřekl

Je to však mylný předpoklad. Zatímco Miloš Zeman má jasné a konzistentní názory, což jeho voliči oceňují, Drahošovi se názorová rozplizlost a nejasnost může vymstít. Na nějakou změnu taktiky několik dní před prezidentskou volbou je již zřejmě pozdě. Toho může využít Topolánek, který, ač s ním nemusíme souhlasit, jasné názory má. Proto to může nýt právě on, kdo svede ve druhém kole bitvu se stávající hlavou státu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace