Jiří Paroubek míří do ČSSD. Pomůže zastavit její pád?

Jiří Paroubek míří do ČSSD. Pomůže zastavit její pád?
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Bohuslav Sobotka
02 / 12 / 2016, 13:00

KOMENTÁŘ

Schyluje se k jednomu z velkých politických comebacků. Jiří Paroubek, bývalý předseda ČSSD a předseda vlády, se zřejmě vrátí do strany, z níž odešel ve zlém na podzim 2011. Zatím nevíme v jaké roli, jisté však je, že momentálně by byl pro stranu, která se nenachází vůbec v dobré kondici, výraznou posilou.

Otázkou je však, zda si to na rozdíl od členské základny, kdy některé místní organizace Paroubka vyzývají ke vstupu do ČSSD, přeje i vedení strany. Bohuslav Sobotka, Jeroným Tejc a další totiž ,,vyšplhali" po Paroubkových zádech k nejvyšším stranickým či politickým funkcím a rozešli se s ním ne zrovna v dobrém.

Na druhou stranu odmítnout bývalého předsedu strany, premiéra, který v roce 2005 vytáhl stranu z 10% preferencí na téměř 33% a udělal z ní nejsilnější politickou stranu, by byl také hřích. Pak by se nabízela otázka ,,kam s ním", respektive do jaké funkce? Udělat z Paroubka lídra nějakého kraje či poradce, eventuálně jej zapojit do programové části, která v posledních letech poněkud ,,zakrněla"?

To se zatím neví, nicméně pokud by bývalý premiér skutečně vstoupil do ČSSD, nebo za ni kandidoval jako nestraník, získali by sociální demokraté výraznou posilu, která by jim mohla pomoci v boji s Andrejem Babišem a hnutím ANO. Někoho razantního a nesmlouvavého s velkým politickým a ekonomickým rozhledem totiž ČSSD momentálně postrádá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.