Již přes 1000 lidí navštívilo nejchytřejší vzorovou domácnost v Česku

Již přes 1000 lidí navštívilo nejchytřejší vzorovou domácnost v Česku
25 / 10 / 2017, 19:00

Zveme vás do první vzorové skutečně inteligentní domácnosti (showhomu) v Česku. Neuvidíte zde dotykové ovládací panely, hlasové příkazy ani ledničku, která sama objedná pivo. Místo toho u nás zažijete chytré bydlení, jež dnes pomáhá v každodenním životě tisícům lidí v Česku a na Slovensku a desítkám tisíc v Evropě a na dalších světadílech.

V Loxone děláme bydlení současnosti pro normální lidi. Tedy žádné sci-fi, luxus ani hračky pro geeky. Vylepšujeme věci, které už většina lidí používá nebo plánuje. Díky tomu může domácnost fungovat na autopilota, snadněji se ovládá, lze ji kontrolovat odkudkoli a kdykoli přizpůsobit její vlastnosti. To vedle pohodlí přináší také větší bezpečí a úspory.

Loxone Smart Home lidem ušetří zhruba 50 000 úkonů a rozhodnutí ročně (4členná domácnost ve střední Evropě) a spolu s tím mnoho starostí. Dům či byt funguje efektivně 24 hodin denně, 365 dní v roce. Ovládání bez manuálu pochopí a ihned zvládne malé dítě i jeho prababička. Místo složitého nastavování či hledání v aplikaci stačí na všechny běžné úkony letmý dotyk tlačítka.

Stejně, jako dnes málokdo chce hloupý telefon, nedává smysl pořizovat si v 21. století „hloupé“ bydlení. Seriózní inteligentní domácnost ale nelze koupit v obchodě a vybalit. Je to komplexní záležitost, kterou není možné předat pomocí reklamního spotu.

Proto jsme se rozhodli postavit vzorovou inteligentní domácnost a ukazujeme zde situace z reálného života v místnostech jako koupelna, ložnice, obývák, kuchyně či chodba.

Trefili jsme do černého. Za něco málo přes rok od otevření navštívilo Loxone showhome v Českých Budějovicích přes 1000 lidí, především těch, kteří plánují či staví nový dům. Mladí i staří, muži i ženy různých zájmů a příjmových skupin z Česka i Slovenska.

Mnoho z nich přichází s předsudky o smart home. Nacházejí ale řešení problémů, jež považovali za neřešitelné. A možnosti, které by je nenapadly. Pojem domácnost pro ně nabývá nového významu. Místo jednotlivých funkcí o ni uvažují jako o organickém celku, kde vše spolupracuje, což ve výsledku často dokonce sníží vstupní náklady na elektroinstalaci.

Mluvit o tom ale nemá příliš cenu. Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži. Rádi si vyhradíme termín podle Vašich potřeb.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace