Jižní Korea ukázala svého ,,zabijáka" - těžké torpédo Tygří žralok

Jižní Korea ukázala svého ,,zabijáka&quote; - těžké torpédo Tygří žralok
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: torpédo
04 / 11 / 2017, 12:00

Na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX bylo představeno jihokorejské těžké torpédo Tygří žralok.

Na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX, která se konala v jihokorejském Pusanu, ukázala místní společnost LIG Nex1 těžké torpédo nazvané Tygří žralok. Ten má nahradit stávající těžké torpédo Bílý žralok (K731 Baek Sang Eo) sloužící v jihokorejském námořnictvu.

psali jsme: Torpédo Mark 48: Smrtící podmořský nepřítel

Tygří žralok bude používat stejný typ baterie jako u lehkého torpéda Modrý žralok. Tento ,,specialista na ponorky" je schopen prorazit ocel o tloušťce 1,5 metru. Podle společnosti LIG Nex1, těžké torpédo Tygří žralok následuje vývoj tří jihokorejských torpéd: Bílého žraloka, Modrého žraloka a Červeného žraloka. 

Tygří žralok je novou verzí torpéda, které je určeno k útoku na hladinové lodě a ponorky a očekává se, že zvýší životnost a schopnosti jihokorejských ponorek. Dosah a rychlost torpéda je podle svých tvůrců daleko větší než u torpéda Bílý žralok. Další technické specifikace jsou však tajné. Mohly by být ale podobné jako u Bílého žraloka, která má rychlost 35 uzlů a dosah 30 kilometrů ()zhruba 65 km/h.

psali jsme: Ruské supertorpédo Škval, kladivo na americké válečné lodě

Masová výroba Tygřího žraloka má začít příští rok a je určeno pro konvenční ponorky třídy KSS-III námořnicrva Korejské republiky nebo větší plavidla.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku