John Kerry považuje republikánskou prezidentskou kampaň za ostudnou. Brání Obamu ohledně bruselských útoků

John Kerry považuje republikánskou prezidentskou kampaň za ostudnou. Brání Obamu ohledně bruselských útoků
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: John Kerry
29 / 03 / 2016, 06:15

Ministr zahraničních věcí USA John Kerry kritizoval v rozhovoru pro stanici CBS republikánskou prezidentskou kampaň. Při obhajobě Obamovy odpověďi na bruselské útoky označil její probíhající kampaň za ostudnou. Kerrymu se hlavně nelíbí výpady na adresu muslimů z úst Donalda Trumpa i Teda Cruze.

Ministr zahraničních věcí USA John Kerry v rozhovoru pro stanici CBS označil při obhajobě Obamovy odpověďi na bruselské útoky republikánskou prezidentskou kampaň za ostudnou. Kritice podrobil jak nejviditelnějšího kandidáta republikánů Donalda Trumpa, tak Teda Cruze, jeho vnitrostranického kritika. Kerry v rozhovoru uvedl, že světoví lídři jsou zděšeni především nesnášenlivými výroky republikánských kandidátů na adresu muslimů. Republikánská kampaň podle něho nedělá USA ve světě dobré jméno.

Kerry si postěžoval, že kamkoliv přijede, tak se jej státníci ptají, co se nyní děje v Americe. Prý tomu nemohou uvěřit.

,,Kamkoliv jedu, když potkám vrcholného politického představitele, tak se mne zeptá, co se děje v Americe. Nemohou tomu uvěřit. Je férové říci, že jsou přímo zděšeni," řekl Kerry.

Kerry se jako výrazný představitel Demokratů vymezil proti probíhající kampani republikánů, u níž mu nevadí pouze útoky proti muslimům.

Americkému ministrovi zahraničí se nezamlouvá údajný plán Donalda Trumpa na zrušení programu tzv. Visa Waiver program, v jehož rámci by lidé přijíždějící do USA za turistickými či obchodními účely nemuseli mít prvních 90 dnů vízum. Dále Kerry kritizoval i Trumpem navrhované zavedení kontroverzní metody ,,water-boardingu" při vyslýchání osob podezřelých z terorismu.

Naopak Trumpovi a Cruzovi se nelíbí Obamova cesta po Kubě, kterou absolvuje v době bruselských útoků, respektive zvýšeného rizika dalších atentátů v jiných zemích. Jeho styky s Raúlem Castrem a dalšími vysokými představiteli kubánského režimu považuje Cruz v této době za nevhodné, zvláště pak rozhovory s komunistickým diktátorem Raúlem, který podle něho ,,mučí, vraždí a šíří terorismus po celé Latinské Americe".

Naopak Kerry brání amerického prezidenta tím, že cesta na Kubu byla dlouho plánována a k bruselským útokům zaujal Barrack Obama správný postoj.

 

Zdroj: Foxnews.com

Tagy článku