John McCain obvinil Pentagon z plýtvání

John McCain obvinil Pentagon z plýtvání
Autor: "Rah-66 w apache 02". Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons|Popisek: RAH 66
30 / 03 / 2015, 07:15

Ve čtvrtek obvinil předseda senátního výboru pro ozbrojené síly, John McCain Pentagon, že na poli nových zbraňových systémů již léta vrší chyby a plýtvá zdroji.

"Musíme provést nezbytné investice do příští generace technologií, které nám umožní předhonit naše protivníky," řekl McCain.

"To zahrnuje kybernetické a vesmírné systémy, energetické zbraně, bezpilotní bojové vzdušných dopravních prostředků, a naše budoucí nástroje projekce síly, zejména budoucí letadlové lodi a letadla," řekl. "Mám v úmyslu se stát mistrem pro tyto druhy nových technologií."

McCain již dlouho ministerstvo obrany kritizoval, ale až nyní jako předseda vlivného výboru má možnost systém reformovat. Na reformě Pentagonu již spolupracuje s dalším vlivným republikánem, Macem Thornberrym.

"Hledáme, jak nejlépe dát větší odpovědnost za nákupy, obzvláště za dosahování výsledků v cenách, výkonnosti a splnění časových požadavků., "řekl McCain.

"Doufám, že letos učiníme nějaké ambiciózní kroky, na kterých jsme se oba shodli, abychom provedli smysluplné změny v našem systému na pořizování obranných systémů," řekl. "Věřím, že rozsah problému nic menšího nevyžaduje."

"Mnohé z našich vojenských problémů dnes, jsou výsledkem mnohaletých chyb a plýtvání zdroji. Podle jedné nedávné studie, ministerstvo obrany utratilo mezi roky 2001 a 2011 až 46 miliard dolarů za nejméně tucet programů, které nikdy byly uvedeny do provozu," řekl McCain.

Na videu si prohlédněte zrušený vrtulník RAH 66 Comanche (projekt zastaven v roce 2004).

"A co je ještě horší, nejsem si jistý, kdo, jestli vůbec někdo, byl zodpovědný za tato selhání," řekl. "V dnešní obrovské byrokracie akvizic, kdy se pracovníci a projektoví manažeři rychle mění, je odpovědný každý a nikdo není odpovědný.“

John McCain řekl, že je znepokojen tím, že technologická převaha americké armády v důsledku toho eroduje. McCain varoval před nebezpečím, že ztratí výhody úplně, pokud budou trvat na podnikání jako obvykle."

"To je důvod, proč selhání nákupů obranných systém není jen rozpočtový skandál," řekl, "to je národní bezpečnostní krize."

Obranný průmysl možná o McCainovi pochyboval, ale tímto čtvrtkem dal republikánský předseda výboru jasně najevo, že jeho další kroky se nebudou byrokratům v Pentagonu líbit.

Zdroj: DefenceOne

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace