Johnson napsal obhajobu setrvání Británie v EU i obhajobu odchodu

Johnson napsal obhajobu setrvání Británie v EU i obhajobu odchodu
Autor: Flickr.com|Popisek: Boris Johnson
16 / 10 / 2016, 20:30

Jen krátce před svým hlasitým příklonem k odchodu Británie z EU napsal Boris Johnson i nepublikovaný článek obhajující setrvání Londýna v EU.

Podle svého okolí tak současný britský ministr zahraničí učinil proto, aby poctivě zvážil všechny argumenty. Johnsonův dosud skrývaný text odmítající brexit dnes zveřejnil list The Sunday Times.

List tvrdí, že Johnson článek napsal jen dva dny před tím, než překvapil tehdejšího premiéra Davida Camerona svým veřejným příklonem k příznivcům brexitu. Bývalý starosta Londýna se následně dokonce postavil do čela kampaně za vystoupení Británie z EU.

Ve svém ,,tajném novinovém sloupku" nicméně naléhal na krajany, aby EU neopouštěli. Používal přitom obvyklých argumentů odpůrců brexitu - odchod Londýna z EU by prý mohl přivodit ekonomický šok, nezávislost Skotska a (větší) agresivitu Ruska.

Zdroje z Johnsonova okolí tvrdí, že britský ministr zahraničí svůj nepublikovaný text pro britský list The Daily Telegraph napsal pouze proto, aby si sám ujasnil, jakou váhu mají argumenty pro setrvání v EU. Následně prý ale hned viděl, že neobstojí, uvádí server listu The Guardian. Vzápětí Johnson zveřejnil jiný svůj článek hájící brexit.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace