Johnson napsal obhajobu setrvání Británie v EU i obhajobu odchodu

Johnson napsal obhajobu setrvání Británie v EU i obhajobu odchodu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Boris Johnson
16 / 10 / 2016, 20:30

Jen krátce před svým hlasitým příklonem k odchodu Británie z EU napsal Boris Johnson i nepublikovaný článek obhajující setrvání Londýna v EU.

Podle svého okolí tak současný britský ministr zahraničí učinil proto, aby poctivě zvážil všechny argumenty. Johnsonův dosud skrývaný text odmítající brexit dnes zveřejnil list The Sunday Times.

List tvrdí, že Johnson článek napsal jen dva dny před tím, než překvapil tehdejšího premiéra Davida Camerona svým veřejným příklonem k příznivcům brexitu. Bývalý starosta Londýna se následně dokonce postavil do čela kampaně za vystoupení Británie z EU.

Ve svém ,,tajném novinovém sloupku" nicméně naléhal na krajany, aby EU neopouštěli. Používal přitom obvyklých argumentů odpůrců brexitu - odchod Londýna z EU by prý mohl přivodit ekonomický šok, nezávislost Skotska a (větší) agresivitu Ruska.

Zdroje z Johnsonova okolí tvrdí, že britský ministr zahraničí svůj nepublikovaný text pro britský list The Daily Telegraph napsal pouze proto, aby si sám ujasnil, jakou váhu mají argumenty pro setrvání v EU. Následně prý ale hned viděl, že neobstojí, uvádí server listu The Guardian. Vzápětí Johnson zveřejnil jiný svůj článek hájící brexit.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku