Jordánsko odsoudilo pět členů Islámského státu k trestu smrti oběšením

Jordánsko odsoudilo pět členů Islámského státu k trestu smrti oběšením
Autor: Flickr.com|Popisek: islámský stát
29 / 12 / 2016, 13:00

Pět členů Islámského státu bude popraveno, uvedla ve středu jordánská tisková agentura Petra.

Patnáct dalších islamistů pak bylo soudem potrestáno tresty od tří do 15 let.

Podle tiskové agentury Petra byla skupina 20 islamistů usvědčena z vraždy policisty, plánovala a uskutečňovala teroristické akce a disponovala velkým množstvím zbraní a výbušnin. V Jordánsku navíc propagovala ideologii Islámského státu.

Psali jsme: Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami

Usvědčení islamisté byli zatčeni při razii, která se uskutečnila ve městě Irbid v březnu tohoto roku. Sedm islamistů bylo při akci zabito včetně jednoho zasahujícího policisty.

Jordánsko řeší v současné době zvýšené aktivitě Islámského státu na svém území. Ten se snaží zde získat nové rekruty radikalizací a ideologickým působením.

Čtěte také: Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace