Jordánsko osvobodilo vojáka, který zastřelil sedm izraelských dívek. Izraelci jsou lidský odpad, prohlásil

Jordánsko osvobodilo vojáka, který zastřelil sedm izraelských dívek. Izraelci jsou lidský odpad, prohlásil
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: voják
15 / 03 / 2017, 09:00

Jordánsko osvobodilo vojáka, který zastřelil sedm izraelských dívek. Izraelci jsou lidský odpad, prohlásil

Ahmed Daqamseh byl odsouzen k doživotnímu trestu, ale nyní Jordánsko vraha sedmi dětí pustilo předčasně na svobodu. Daqamseh dostal původně trest smrti, který mu byl posléze změněn na doživotní vězení.  

Rozhodnutí osvobodit po 20 letech vojáka vzbudilo pohoršení veřejnosti, protože Daqamseh se vyjadřoval o Izraelcích jako o ,,lidském odpadu" a nikdy neprojevil ani náznak lítosti nad svým činem. Ten se odehrál na školním výletě na Ostrově míru na jordánsko-izraelských hranicích.

Daqamseh, který se pohyboval na místě, z těžko pochopitelných důvodů zastřelil sedm izraelských dívek ve věku 13-14 let. Dalších sedm školáků zranil. U soudu, který jej před 20 lety odsoudil na doživotí, že, že dívky se mu vysmívaly a ,,rušily" při modlení. V Jordánsku 

Po tomto masakru jel jordánský král Husajn do Izraele, aby osobně kondoloval rodinám zastřelených dívek. Mezitím se však mnoho jordánských politiků se zasazovalo o předčasné Daqamsehovo propuštění na svobodu s tím, že už si 20 let odseděl. Ti napsali v roce 2013 petici za jeho propuštění, která byla nakonec úspěšná.

Některými Jordánci je Daqamseh brán dokonce jako hrdina, protože splnil svou ,,národní a náboženskou službu tím, že izraelské dívky zastřelil. 

 

psali jsme:

související: Neznámí ozbrojenci zabili v Jordánsku při přestřelce s policií nejméně sedm lidí. Pak se zabarikádovali v bývalé křižácké pevnosti

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.