Jordánský "Archanděl" bude útočit na islamisty přesnou municí

Jordánský &quote;Archanděl&quote; bude útočit na islamisty přesnou municí
Autor: IOMAX|Popisek: IOMAX Archangel
15 / 05 / 2016, 12:30

Královské jordánské letecké síly (RJAF) provedou upgrade svých šesti strojů IOMAX Archangel Block 1 na standard Block 2, který umožní tomuto letounu použít přesně naváděné bomby.

IOMAX Archangel je silně upravená verze stroje AT-802, což byl původně lehký turbovrtulový stroj určený pro hašení požárů a postřik. Vzhledem k rostoucí poptávce po levných protipovstaleckých strojích byl tento původně neškodný práškovač změněn v postrach teroristů a pašeráků.

Spojené arabské emiráty (SAE) věnovaly šest strojů IOMAX Archangels Jordánsku v roce 2013, a další čtyři stroje Air Tractor / L-3 AT-802U byly získány z USA . Archangel a AT-802U jsou různé platformy, i když jsou odvozeny ze stejného originálního stroje AT-802 společnosti Air Tractor. RJAF upgraduje pouze šest letadel IOMAX Archangel.

Po dokončení bude tato letadla moci nést 250 kilogramovou přesně naváděnou bombu, které umožní zasáhnout vyztužené cíle jako jsou bunkry. Kromě bude také moci útočit laserem naváděnými raketami Cirit.

Cirit je vyráběn tureckou společnosti Roketsan. Může být nasazen z různých platforem, od letounů s pevnými křídly, až po útočné vrtulníky jako je například AH-1F Cobra, kterou RJAF rovněž provozuje. Cirit je dobrým levné řešení, zejména na pohyblivé cíle.

Zdroj: Quwa

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace