Josef Kott: Bývalý voják se zamiloval do spoluvězně s fešnou bradkou, zabil čtyři lidi a pak předstíral šílenství

Josef Kott: Bývalý voják se zamiloval do spoluvězně s fešnou bradkou, zabil čtyři lidi a pak předstíral šílenství
21 / 06 / 2018, 18:00

Josef Kott (1957) byl druhým z dua vrahů Kutílek – Kott, kteří v roce 1990 krátce po propuštění z vězení zabili během 26 hodin čtyři lidi a pátý napadený jen zázrakem přežil.

Kott se k vraždám nikdy nepřiznal – na rozdíl od Michaela Kutílka, který vzal všechno na sebe a ještě se přiznal k další vraždě, kterou spáchal předtím. Opravdu není vyloučeno, že Kott při vraždách dělal jen doprovod (řidiče), nicméně jeho spolupachatelství je nesporné.

psali jsme: Jay-Z: 15 let vězení za útok nožem na večírku a rvačka ve výtahu se zuřivou příbuznou

Kott podobně jako Kutílek nebyl žádný hlupák. Jeho otec byl vysokoškolský profesor, Kott hrál skvěle šachy. Zatímco Kutílek byl zagroškudla, Kott byl silný a dobře vycvičený chlap. Byl vojákem z povolání, poté pracoval jako ochranka na ministerstvu vnitra.

Kott se s Kutílkem seznámil v minkovické věznici roku 1988, kam se dostali za krádeže a násilnou trestnou činnost. Kott se pokusil o útěk pomocí rukojmí, ale neuspěl. Kutílek později tvrdil, že byli milenci (Kott byl dvakrát rozvedený), ale kdo ví. V roce 1990 přišla amnestie. Ve vězení se shodli, že na svobodě budou krást – a to i za cenu vražd. Kutílek opustil vězení 6. ledna, Kott o necelé tři měsíce později - 1. března.

Josef Kott a Michael Kutílek u soudu

Jejich vraždící mašina se rozjela dva měsíce poté v noci z 1. května 1990. Plán vymysleli oba, ale použili k němu Kottovi znalosti a především policejní uniformu Veřejné bezpečnosti, kterou měl Kott doma v Rakovníku z doby, kdy ještě pracoval pro ministerstvo vnitra. Prvním krokem jejich plánu bylo opatřit si zbraně.

psali jsme: Opilec Jaroslav Malý: Bojoval proti komunismu tím, že zabíjel lidi, které si vybral podle telefonního seznamu. Oběsil se ve vězení, protože měl revma

Jejich limuzína Tatra zastavil u vrátnice továrny v Nýřanech, noční strážný, důchodce o holi, se ptá, co chtějí. Že prý kontrolu jeho služební zbraně. Tou ho nakonec zastřelili a odjeli.

U Zbiroha naložili dvě stopařky - mladé dívky (obě 16). Sjeli ze silnice do lesa, kde je ubodali. Nejdřív jednu, pak druhou. Kutílek později tvrdil, že šlo o rituální vraždy, protože se stala pod dubem a on u toho mumlal jakási zaklínadla. Kott prý u toho nebyl, čekal v autě.

Pak odjeli do Prahy, kde zabili a okradli taxikáře. Poté u motorestu Tři sudy u Kařezu střelili do hrudi (rána vyšla zátylkem) britského řidiče kamionu. Ten jejich útok přežil. Ukradli mu peníze a věci z kabiny – a právě to se jim stalo osudným. 

Policie se dostala záhy Kottovi na stopu. Jednak dříve pracoval v továrně, kde zastřelili stařičkého strážného a pak se také od informátorů dozvěděli, že sháněl zbraň.

psali jsme: Ted Bundy: Zamilovaný vrah v lyžařské kukle se zářnou budoucností v politice. Zabil a znásilnil 30 dívek podobných jeho první lásce

Při domovní prohlídce u Kotta si policisté všimli, že si Kottova dcera hraje s autíčkem. Prý jí ho dal táta. Řidič kamiónu, když se vylízal z nejhoršího, pak autíčko poznal (vozil ho v kabině jako maskot) a identifikoval útočníky.

Kott i Kutílek dostali doživotí. Kott ve vězení předstíral šílenství, aby se dostal ven, ale nezbaštili mu to. Kutílek nedávno zemřel.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku