Jsem potěšen tím, co jsem udělal. Přejel jsem nevěřící, řekl nadšeně policii stockholmský atentátník

Jsem potěšen tím, co jsem udělal. Přejel jsem nevěřící, řekl nadšeně policii stockholmský atentátník
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: teroristický útok
11 / 04 / 2017, 08:00

Stockholmský atentátník Rachmat Akilov ,,nadšeně" vylíčil svůj čin policii.

Rachmat Akilov, který v pátek zabil v kradeném nákladním voze čtyři lidi v centru Stockholmu, udivil i zkušené policejní vyšetřovatele. Podle nich se totiž Akilov již při zadržení ,,vytahoval" tím, kolik lidí zabil.

Policii měl podle serveru Daily mail říct, že ,,je potěšen tím, co udělal a že vytčený cíl splnil". Podle policie se k činu ihned přiznal a s vyšetřovateli spolupracoval bez problémů.

Akilov se měl také chlubit švédskému příznivci Islámského státu na mobilní aplikaci WhatsApp, že přejel deset lidí. S islamistickým extrémistou Abu Fatymou měl být stockholmský atentátník právě přes tuto aplikaci v kontaktu těsně před samotným útokem. Měl se ho také ptát, jak se vyrábí výbušniny a sdělil mu svůj úmysl najet do zalidněné části stockholmského centra. Těsně po teroristickém útoku napsal Fatymovi, že přejel deset lidí a že ,,musí z místa vypadnout". To už však nestihl, protože byl zadržen policií.

Ve vězení ve městě Kronoberg Akilov vyšetřovatelům řekl, že přejel ,,nevěřící" v reakci na bombardování Sýrie a pozice Islámského státu, jehož byl příznivcem. Policistům měl Akirov podle serveru Daily Mail říct, že ,,bombardoval Švédsko v odvetě za bombardování Sýrie".

Po prvních výsleších policie potvrdila, že Akilov sympatizoval s Islámským státem, což sdělil policii již těsně po zadržení. Přestože o něm bezpečnostní složky věděli, nebyl ani zatčen, ani deportován ze Švédska.

 

psali jsme:

Obchod s lidským utrpením: Nákupní centrum nabízelo se slevou zboží poškozené při teroristickém útoku

 

Zdroj: dailymail.co.uk, telegraph.co.uk

Tagy článku